Аналіз регуляторного впливу "Про встановлення тарифів щодо оплати транспортних послуг по перевезенню пасажирів в місті Хмельницькому у міському пасажирському транспорті загального користування»
Четвер, 30 серпня 2012, 16:18

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради «Про встановлення тарифів щодо оплати транспортних послуг по перевезенню пасажирів в місті Хмельницькому у міському пасажирському транспорті загального користування»

На виконання Законів України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, "Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про міський електричний транспорт”, “Про автомобільний транспорт”, “Правила надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 № 1735; Методики, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308 “Про затвердження методик проведення аналізу  впливу та відстеження результативності регуляторного акта”, наказ Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 25.07.2007 р. №96 “Порядок формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус)” та Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту, затвердженої Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 17.11.2009 № 1175, підготовлено аналіз очікуваних результатів від впорядкування тарифів на проїзд в міському пасажирському транспорті м. Хмельницького, що надаються ХКП “Електротранс”.

Назва регуляторного акта - проект рішення Хмельницької міської ради "Про встановлення тарифів щодо оплати транспортних послуг по перевезенню пасажирів в місті Хмельницькому у міському пасажирському транспорті загального користування, який належить до комунальної власності".

               Регуляторний орган    - Хмельницька міська рада.

               Розробник документа - Хмельницьке комунальне підприємство “Електротранс”.

               Відповідальна особа - директор Хмельницького комунального підприємства "Електротранс", заступник директора з економіки.

Контактні телефони: 2-21-45факс, 72-02-14, 2-22-73.

 

  1. Визначення проблеми.

               Протягом останніх років у роботі ХКП “Електротранс” намітилися тенденція до зменшення обсягів перевезень пасажирів, погіршення показників якості та безпеки їх транспортного обслуговування. Спричинено це фізичним зносом рухомого складу - 111 тролейбусів із 121 відпрацювали нормативний строк експлуатації (10 років) та підлягають повній заміні або списанню, середній вік експлуатації перевищує 20 років, контактною мережею (225 опор, 6,8км контактного дроту, 4км кабельних мереж – підлягають заміні). По автопарку – працюють на маршрутах 30 автобусів.

Погіршується технічний стан основних засобів міського електро-, автотранспорту, збільшується кількість одиниць, що відпрацювали свій нормативний термін. Підприємство змушене прикладати значних зусиль з покращення технічного стану власними силами, але відсутність обігових коштів змушує постійно скорочувати витрати на ремонт рухомого складу та матеріально-технічної бази. Власних коштів недостатньо для забезпечення проведення повноцінних ремонтів. 

Виникає та збільшується різниця між економічно обґрунтованими витратами й діючими тарифами на перевезення пасажирів, що потребує перегляду тарифів на послуги ХКП «Електротранс» та вартості автобусів, які працюють в режимі маршрутного таксі.

2. Цілі державного регулювання.

               Забезпечення хмельничан якісним транспортним обслуговуванням – з високим коефіцієнтом регулярності на технічно справному та естетично привабливому рухомому транспорті.

3. Альтернативні способи досягнення цілей державного регулювання.

               Розглядались альтернативи:

               1. Залишити без змін - у даному випадку, це призведе до погіршення транспортного забезпечення у м. Хмельницькому, зниження якості обслуговування пасажирів, створення фінансових труднощів на підприємстві.

               2.Затвердити нову вартість проїзду в міському електричному та автомобільному транспорті, що забезпечить стабільність в роботі підприємства та підвищить якість обслуговування пасажирів.

4. Механізми та заходи, які забезпечать розв'язання проблеми.

               Встановлення нових тарифів на проїзд в міському електричному, автомобільному транспорті з дотриманням  вимог Законів України “Про автомобільний транспорт”,  “Про міський електричний транспорт”.

               Перерахунок державної субвенції за перевезення пільгових категорій громадян та компенсації з міського бюджету з урахуванням встановлення нової вартості.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

Стабільна робота підприємства, повне забезпечення тролейбусних, автобусних маршрутах міста технічно справним рухомим складом, зменшення виходу з ладу автобусів з маршрутів з технічних причин і як результат - висока регулярність руху автобусів і  підвищення іміджу влади.

6. Визначення очікуваних інтересів.

Зведена таблиця вигод і витрат.       

                В и г о д и

           В и т р а т и

Сфера інтересів держави

Збільшення бази оподаткування та обсягу надходжень до бюджету та державних цільових фондів.

Збільшення субвенцій з державного бюджету на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Сфера інтересів підприємства

Підвищення якості надання транспортних послуг: регулярності руху транспорту на маршрутах з 92% до 95% шляхом зменшення кількості повернення рухомого складу з технічних причин з маршрутів протягом робочого дня, якості ремонту рухомого складу та його естетичного вигляду.

Збільшення обсягів вільних оборотних коштів (за місяць):

по тролейбусних перевезеннях 298,5 тис. грн.,

по автобусних перевезеннях 23 тис. грн.

Збільшення коефіцієнту випуску парку:

тролейбусом до 75%,

автобусом до 65%

Збільшення бази оподаткування та обсягу надходжень до бюджету та державних цільових фондів.

Витрати на оборотні активи (матеріали) та документацію, які необхідні для виконання регуляторного акту.

Витрати часу основного персоналу, пов’язані з виконанням вимог регуляторного акту.

Сфера   інтересів  громадян

Покращення показників безпеки руху електро-, автотранспорту на маршрутах (придбання шин та запчастин).

Зменшення кількості повернень рухомого складу з маршрутів по технічних причинах на 10%.

Зменшення інтервалу руху транспорту на маршрутах в години “пік”.

Покращення естетичного вигляду тролейбусів та автобусів.

Збільшення вартості проїзду в тролейбусах та в автобусах відповідно на 25 коп. та 50 коп. за одну поїздку.

Незмінність вартості квартальних проїзних.

Незначне зростання вартості місячних проїзних.

7. Обґрунтування строку дії  акту.

Цей регуляторний акт приймається на період до зміни чинного законодавства. У разі необхідності, будуть внесені відповідні зміни до нього за підсумками аналізу відстеження його результативності.

8. Визначення показників результативності акту.

Стабілізує роботу підприємства, дасть можливість покращити матеріально-технічну базу ремонтної зони, що сприятиме покращенню технічного стану та естетичного вигляду тролейбусів та автобусів, підвищити рівень заробітної плати працівників, зменшити плинність кадрів.

Все це дасть можливість  суттєво підвищити якість обслуговування пасажирів міста шляхом збільшення кількості випущених машин на маршрути,   забезпечити безаварійну роботу тролейбусів та автобусів шляхом якісного ремонту, придбання нових запасних частин та деталей.

9.Відстеження результативності акта.

Повторне відстеження проводиться через рік з дня набрання ним чинності.

Періодичні відстеження результативності цього рішення здійснюються один раз на три роки з дня набрання чинності.

Для відстеження будуть використовуватись щомісячні та квартальні звіти підприємства, результати соціологічного опитування, книга скарг та пропозицій підприємства: Форма №2 “Звіт про фінансові результати”, Форма № 51-авто, Форма № 2-етр.

10.Спосіб оприлюднення.

Повний зміст проекту рішення та аналіз регуляторного впливу розміщені на офіційному web-сайті Хмельницької міської ради: www.khmelnytsky.com в розділі “Регуляторна політика” та в газеті Хмельницької міської ради  “Проскурів”.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються в письмовому вигляді протягом одного місяця з дня оприлюднення з 30 серпня 2012 року  по 30 вересня 2012 року за адресою: м. Хмель-ницький, вул. Тернопільська, 15/2 – тел.72-02-14,2-22-73; Гагаріна,3 - департамент економіки за тел.76-21-12.

               Начальник управління транспорту та зв’язку                                                                 П. Кузьмін 

 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02