Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради "Про затвердження Порядку проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого майна та іншого окре
Четвер, 21 листопада 2013, 10:51

Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради
"Про затвердження Порядку проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, 
їх структурних підрозділів, нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, 
що перебуває в міській комунальній власності"

 

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин, а також оцінка важливості цієї проблеми.

Частиною 2 статті 2 Закону "Про оренду державного та комунального майна" встановлено, що державну політику у сфері оренди щодо майна, яке перебуває в комунальній власності здійснюють органи місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 5 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правоможності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду. 

Частиною 1 статті 7 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначено, що за ініціативою фізичних або юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до статті 6 цього Закону, орендодавець може оголосити про передачу майна в оренду в порядку, встановленому цим Законом.

Згідно з частиною 3 статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" при наявності двох і більше заяв, орендодавець оголошує конкурс на право оренди. Порядок проведення конкурсу визначається, зокрема, органами місцевого самоврядування - для об'єктів, що перебувають у комунальній власності (п. 6 ст. 9 Закону).

На виконання приписів Закону України "Про оренду державного та комунального майна" розроблено  проект Порядку проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебувають у комунальній власності   

Внаслідок того, що є непоодинокі випадки відмов переможців конкурсів по визначенню орендарів нерухомого майна, яке перебуває в міській комунальній власності, від укладення ними договорів оренди та з метою впорядкування процедури проведення конкурсів розроблено зазначений проект рішення “Про затвердження Порядку проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в міській комунальній власності”.

 

2. Опис механізмів і заходів для розв'язання проблеми
Проект рішення передбачає затвердження Порядку проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в міській комунальній власності, яким встановлюються засади проведення конкурсу, вимоги щодо складу і діяльності конкурсної комісії, вимоги до учасників конкурсу та регламентуються інші організаційні заходи пов'язані з проведенням конкурсу на право оренди майна міської комунальної власності.

 

 3. Обґрунтування, чому визначена проблема не може бути розв’язана за допомогою діючих регуляторних актів, та розглянути можливість внесення змін до них.

На сьогодні діючий Порядок проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в міській комунальній власності є таким, що не повністю врегульовує організаційно-розпорядчі та правові відносини, що виникають при передачі приміщень в оренду за допомогою конкурсу. Крім того, відповідно до рішення сесії міської ради від 30.10.13 р. № 11 “Про впорядкування управління об’єктами комунальної власності територіальної громади міста Хмельницького” змінено орендодавця комунального майна.

 

4. Аргументування переваг обраного способу досягнення цілей.

Запропонований спосіб досягнення цілі відповідає вимогам чинного законодавства, забезпечує реалізацію принципів державної регуляторної політики.

 

5. Описання механізму і заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта.

Запровадження зазначеного регуляторного акту забезпечить високу вірогідність досягнення поставлених цілей шляхом визначення чіткої процедури проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в міській комунальній власності.

 

6. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта.

Прийняття зазначеного регуляторного акта дасть змогу встановити чіткий механізм відбору суб'єктів господарювання на конкурсних засадах при передачі в оренду об’єктів міської комунальної власності з найкращими для територіальної громади міста умовами. 

 

7. Обґрунтування, що досягнення запропонованим регуляторним актом встановлених цілей є можливим з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, громадян та держави.

Досягнення цим регуляторним актом встановлених цілей не вплине на витрати державних органів та органів місцевого самоврядування, громадян.

 

8. Обґрунтування, що вигоди, які виникатимуть внаслідок дії запропонованого регуляторного акта, виправдовують відповідні витрати у випадку, якщо витрати та/або вигоди не можуть бути кількісно визначені.

Внаслідок дії запропонованого регуляторного акта не всі вигоди, що виникатимуть, можуть бути кількісно визначені. До вигод належать:

- нормативно-правове врегулювання та формування прозорості процедури проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в міській комунальній власності

- отримання орендної плати, в наслідок укладення договорів оренди, – як джерело накопичення міського бюджету.

9. Оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні впроваджувати або виконувати ці вимоги.

Впровадження та виконання вимог регуляторного акта не залежить від ресурсів органів державної влади та органів місцевого самоврядування міста.

 

10. Оцінка ризику впливу зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта.

При внесенні змін до чинного законодавства, які можуть впливати на дію запропонованого регуляторного акта, до нього теж будуть вноситись відповідні зміни.

 

11. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта.

Строк дії регуляторного акта не обмежений. У разі внесення змін до чинного законодавства України, до даного регуляторного акта також будуть вноситись відповідні зміни згідно з регуляторною процедурою.

 

12. Визначення показників результативності регуляторного акта.

За результатами прийняття запропонованого проекту регуляторного акта має бути досягнуто визначених цілей, а саме нормативно-правове врегулювання процедури проведення конкурсів по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в міській комунальній власності.

Результативність буде відстежуватися шляхом проведення аналізу по:

- кількості проведених конкурсів  по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого майна та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в міській комунальній власності;

- кількості суб'єктів господарювання, які визначені переможцями конкурсів;  

- кількість укладених договорів оренди.

 

13. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття.

Відстеження результативності здійснюватиметься на підставі статистичних даних отриманих від комісії по проведенню конкурсів  по визначенню орендарів цілісних майнових комплексів, їх структурних підрозділів, нерухомого майна (будівель, споруд, нежитлових приміщень), що перебуває в міській комунальній власності .

Відповідно до ст. 10 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”  базове відстеження результативності регуляторного акта буде проведено після спливу одного року з дня набрання чинності цим регуляторним актом, оскільки, для визначення показників результативності регуляторного акта будуть використовуватись статистичні дані.

 

Начальник управління В. Івашко

 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02