armiya

Konkyrs

Пошук по сайту

mfu2

logo misto

proskuriv.jpg

Інвестиційна діяльність

 

В економіку міста інвестували капітал представники 25 країн світу. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій у 2014 році становив 28,7 млн. дол. США, що на 12,2% менше, ніж на початок 2014 року. Обсяг прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку міста, у розрахунку на одну особу становив 108,7 дол. США.

На розвиток промислових підприємств міста  в 2014 році направлено 5,4 млн. дол. США іноземних інвестицій, або 18,8% від загального обсягу, у тому числі у виробництво:

- гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 3,3 млн. дол. США.;

- харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 0,7 млн. дол. США.;

         - готових металевих виробів – 0,5 млн. дол. США.

Значні обсяги інвестицій залучені з Польщі, Кіпру, Віргінських островів, Туреччини, Німеччини, Білорусі. Зазначеним країнам належить 93,5% загального обсягу інвестицій.

У 20104 році обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 150,7 млн.дол.США і 190,5 млн.дол.США. Порівняно з 2013 року експорт зменшився на 16,8%, імпорт – на 31,4%. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становили 39,8 млн.дол.США.

Зовнішньоторговельні операції з товарами місто здійснювало з партнерами з 83 країн світу. Найвагоміші експортні поставки товарів здійснювались до Російської федерації (65,3%), Узбекистану (6,6%), Республіки Молдови і Німеччини (по 3,1%), Туркменістану (2,6%).

З метою залучення інвестицій в економіку міста Хмельницького міською владою ведеться постійна робота щодо покращення інвестиційного клімату та створення  сприятливих умов для ведення бізнесу в місті Хмельницькому.

В 2014 році було проведено ряд зустрічей з потенційними інвесторами, іноземними підприємцями. Організовано ділову зустріч з делегацією польської компанії “Еколог”, яка розробляє та впроваджує проекти в галузі комунального господарства, з представниками компанії "Фенікс енерджі груп"  з приводу намірів компанії добувати біогаз на полігоні ТВП м. Хмельницького,  з представниками компанії “Національна мережа готелів Reikartz Hospitality Group” щодо намірів будівництва сучасного готелю в місті Хмельницькому, з представникам польської інвестиційної групи "АВМ СОЛІД С.А." щодо реалізації інвестиційного проекту по будівництву комплексу по переробці ТПВ на полігоні побутових відходів, з турецькими підприємцями щодо спорудження в м. Хмельницькому закладу громадського харчування "МакДональдз". В грудні 2014 року відбулася ділова зустріч з власниками підприємства з іноземними інвестиціями ТОВ “Дювельсдорф Україна” стосовно перспективних питань подальшої співпраці та сприяння міської ради у вирішенні земельних питань.

Наприкінці року відбулася зустріч керівників 10 підприємств міста з делегацією  Міжнародного Трейд-клубу  в Україні. В ході зустрічі представники бізнесу мали змогу провести ділові переговори з членами клубу та презентувати свої інвестиційні пропозиції. 

В рамках виконання заходів, направлених на формування позитивного інвестиційного іміджу міста та залучення інвестицій на його розвиток проводилась робота щодо створення ефективної інформаційно - промоційної системи для стимулювання залучення інвестицій до економіки міста. Інформаційні матеріали про місто, інвестиційні пропозиції, інформація про можливі об'єкти інвестування (вільні земельні ділянки, які виставляються на земельні торги, виробничі та офісні приміщення, які пропонуються для продажу або оренди, нежитлові приміщення комунальної власності, що підлягають приватизації) розповсюджувалась серед потенційних інвесторів, представників іноземних інвестиційних компаній,  посольств та дипломатичних місій в Україні. Зокрема інформаційні матеріали щодо перспективних напрямків співпраці з містом-побратимом Модесто та залученню американських інвесторів в економіку міста Хмельницького передано Надзвичайному і Повноважному Послу України в США; надано інформацію щодо перспективних напрямків співпраці Першому секретарю Генерального Консульства Словацької Республіки в м. Ужгороді.

В 2014 році від Хмельницької міської ради було підготовлено заявку на участь у конкурсному відборі міст-партнерів міжнародного проекту технічної допомоги Агентства з міжнародного розвитку США (USAID) "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР). Проект співпрацює з  Світовим банком, НЕФКО, ЄБРР, Міністерством регіонального розвитку, в частині залучення інвестиційних коштів міжнародних фінансових установ, банків або приватних інвесторів у муніципальні проекти з підвищення енергетичної ефективності та/або чистої енергії. Місто перемогло в конкурсі та стало учасником Проекту. В рамках якого передбачено надання допомоги у розробці, впровадженні та моніторингу Плану дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) міста Хмельницького, залученні фінансування міжнародних фінансових організацій для проектів з підвищення енергетичної ефективності. 

 

 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02