„ Про часткове звільнення від сплати земельного податку, орендної плати за земельні ділянки в частині, що зараховується до міського бюджету на 2010 – 2012 роки”
Четвер, 15 квітня 2010, 17:01
Аналіз впливу регуляторного акта - проекту рішення Хмельницької міської ради

 

„ Про часткове звільнення від сплати земельного податку, орендної плати за земельні ділянки в частині, що зараховується до міського бюджету на 2010 – 2012 роки”




Опис проблеми

Згідно з чинним законодавством України використання землі є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, розміри яких визначаються залежно від грошової оцінки земель.

Базова вартість 1м2 земель у м.Хмельницькому відповідно нормативної грошової оцінки затвердженої рішенням міської ради «Про затвердження грошової оцінки земель міста Хмельницького» від 26.12.2000 року №27 складала 49,48 грн. Станом на 1.01.2010р. базова вартість 1м2 земель у м.Хмельницькому із врахуванням коефіцієнтів індексації за 2000-2009р.р. складає 77,44 грн. А відповідно до технічної документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Хмельницького, виконану Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто», після затвердження Хмельницькою міською радою, базова вартість 1м2 земель буде складати 176,0 грн. Тобто, базова вартість 1м2 зросте більше ніж у 2 рази.

В зв’язку з вищевикладеним та з метою часткового зменшення фінансового навантаження на власників та орендарів земельних ділянок в частині, що зараховується до міського бюджету шляхом застосування понижуючого коефіцієнту, виникла необхідність прийняти рішення міської ради „ Про часткове звільнення від сплати земельного податку, орендної плати за земельні ділянки в частині, що зараховується до міського бюджету на 2010 – 2012 роки”



Мета та завдання регулювання

Метою цього рішення є часткового зменшення фінансового навантаження на власників та орендарів земельних ділянок в частині, що зараховується до міського бюджету шляхом застосування понижуючого коефіцієнту.



Альтернативи

1. Перша альтернатива. Прийняття рішення Хмельницькою міською радою „Про часткове звільнення від сплати земельного податку, орендної плати за земельні ділянки в частині, що зараховується до міського бюджету на 2010 – 2012 роки” забезпечить поступове збільшення земельного податку та орендної плати за землю.

2. Друга альтернатива. Не прийняття рішення „Про часткове звільнення від сплати земельного податку, орендної плати за земельні ділянки в частині, що зараховується до міського бюджету на 2010 – 2012 роки” забезпечить різке і значне збільшення земельного податку та орендної плати за землю, внаслідок чого, збільшиться фінансове навантаження на власників та орендарів земельних ділянок, що вірогідно, призведе до системної несплати власників та орендарів земельних ділянок відповідних платежів.



Механізми та заходи досягнення задекларованої мети та завдань  

  1. Земельний податок та орендна плата за земельні ділянки розраховуватиметься із застосуванням понижуючого коефіцієнту в частині, що зараховується до міського бюджету.


Таблиця вигод та витрат

Сфера впливу

Вигоди

Втрати

Органи місцевого самоврядування

а) часткове збільшення надходжень до бюджету від сплати земельного податку та орендної плати за землю;

б) стабільні надходження до бюджету від сплати земельного податку та орендної плати за землю (без нарощування заборгованості).

Надходження до бюджету від сплати земельного податку та орендної плати за землю не збільшаться більше ніж у 2 рази. На такий рівень можна буде вийти 1.01.2013р.

Суб’єкти господарювання, які отримали землю у власність, в оренду,

а) часткового зменшення фінансового навантаження на власників та орендарів;

б) збільшення земельного податку та орендної плати за землю буде поступове.

Збільшення витрат на оплату земельного податку та орендної плати за землю



Аналіз отриманих результатів

Запропоноване рішення „Про часткове звільнення від сплати земельного податку, орендної плати за земельні ділянки в частині, що зараховується до міського бюджету на 2010 – 2012 роки” забезпечить поступове збільшення надходжень до бюджету міста від сплати земельного податку та орендної плати за землю. Також надходження від сплати земельного податку та орендної плати за землю до бюджету будуть стабільні (без нарощування заборгованості).

На підставі вищевикладеного можна стверджувати, що прийняття цього регуляторного акту є доцільним.


Показники результативності регуляторного акту

  1. Сума надходжень до бюджету міста від сплати земельного податку та орендної плати за землю.

  2. Сума заборгованості щодо сплати земельного податку та орендної плати.


Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акту


У відповідності з процедурою, передбаченою чинним законодавством, буде проведено базове відстеження до вступу в дію даного рішення, повторне через рік та періодичне через три роки з моменту закінчення заходів з повторного відстеження.


№ з/п

Заходи

Відповідальний за виконання

1.

Проведення аналізу суми надходжень до бюджету міста від сплати земельного податку та орендної плати за землю

Управління земельних ресурсів та земельної реформи


2.

Проведення аналізу суми заборгованості щодо сплати земельного податку та орендної плати

Управління земельних ресурсів та земельної реформи



Термін проведення повторного дослідження: через 1 рік після набрання чинності цим регуляторним актом.



Директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів В.Швець

 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02