Долю комунального майна, земельні та житлові питання вирішували члени виконкому на черговому засіданні
П'ятниця, 15 січня 2016, 10:03
Під час засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Олександра Симчишина його члени розглянули 4 десятка питань, що стосуються різноманітних сфер життя міста.
Традиційно розглянули й питання щодо передачі в оренду та продовження її строку для приміщень комунальної власності та рішення щодо квартирного обліку при виконавчому комітеті міської ради. Затвердили звіт про роботу у 2015 році спостережної комісії виконавчого комітету Хмельницької міської ради.
Жваве обговорення викликали питання щодо надання згоди на здійснення невід’ємних поліпшень у приміщеннях комунальної власності. Міський голова Олександр Симчишин підкреслив, що це відкриває орендарям шлях до приватизації міських квадратних метрів, тому до розгляду цих питань необхідно ставитись із всією відповідальністю. «Я переконаний, що комунальні приміщення, особливо ті, що знаходяться у центральній частині міста, повинні залишатися у власності громади міста та приносити стабільний дохід у місцевий бюджет – підкреслив очільник міста, - я навіть розглядаю можливість впровадження мораторію на приватизацію. Допоки працює комісія, що робить інвентаризацію комунального майна, ми призупинимо процес передачі комунальних приміщень у приватні руки, а вже потім розробимо механізм, який дозволить максимально наповнювати міський бюджет за рахунок оренди цих приміщень».
Також на засіданні проголосували за надання дозволів орендарям приміщень комунальної власності на здійснення капітальних ремонтів та погодили проектно-кошторисну документацію для них.
Нарешті проголосували і за останнє рішення, щодо надання житла сім`ям загиблих військовослужбовців та інваліду ІІ групи, які брали участь в антитерористичній операції. Згідно із ним 2 родини загиблих військовослужбовців та один учасник АТО отримують у власність житло, придбане за державні кошти наприкінці 2015 року.
«Тепер родини отримають ордера та зможуть заселитися у свої квартири. Сподіваюсь на державну підтримку цієї справи й у 2016 році» - підсумував Олександр Сергійович.
Підтримали члени виконкому і ряд рішень, що виноситимуться на розгляд депутатів на найближчій сесії міської ради. Зокрема голосуватимуть за пропозицію про призначення персональних стипендій Хмельницької міської ради для провідних митців та викладачів шкіл естетичного виховання Хмельницького на 2016 рік. До попередньо затвердженого виконкомом переліку увійшло 20 стипендіатів. Також міські обранці затверджуватимуть зміни до складу комісії, що визначатиме «Почесних громадян міста Хмельницького».
alt
На розгляд сесії буде запропоновано декілька проектів рішень щодо передачі житлово-будівельними кооперативами на баланс міста мереж водопостачання, водовідведення та об’єктів інженерної інфраструктури
На сесії розглядатимуть і рішення щодо відмови Людмилі Дьяченко в наданні в оренду земельної ділянки по вул. Геологів, 13 загальною площею 57036 м2. На ній розташовувався ТОВ "Речовий ринок “Торговий дім "Бартерсервіс". Зараз тривають судові справи за участю Хмельницької міської ради щодо законності виникнення об’єкта власності — єдиного майнового комплексу, що на вул. Геологів, 13, та законності набуття підприємцем Людмилою Дьяченко права власності на нього.
Поки триває судова тяганина члени виконкому одноголосно підтримали і проект рішення щодо тимчасового визначення торговими рядами павільйонів для торгівлі продовольчими товарами на вул. Геологів, 13, і уповноваження міського комунального підприємства - ринок “Ранковий“, з 22 січня, на забезпечення функціонування торгових рядів та автостоянки. Це потрібно для того, аби не постраждали люди, що здійснюють торгівлю на цьому ринку. Зокрема, «Ранковий» відповідатиме за забезпечення функціонування торгових рядів для торгівлі непродовольчими товарами по вул. Геологів, 13 та автостоянки. Сьогодні на цій земельній ділянці площею 57036 м² здійснюють торговельну діяльність понад 2000 фізичних осіб-підприємців.
Також одним із рішень члени виконкому підтримали створення комісії, яка має дослідити передачу в комунальну власність територіальної громади міста житлового 108 квартирного будинку на вул. Свободи, 6А та зовнішніх мереж, що призначені для його обслуговування. Наразі він перебуває на балансі дочірнього підприємства “Хмельницьке спеціалізоване управління “Стальконструкція № 129” відкритого акціонерного товариства “Центростальконструкція”.
Крім того затвердили рішення «Про створення штабу з ліквідації можливих ситуацій, пов’язаних із перебоями у роботі систем життєзабезпечення населення та об’єктів господарювання припинення руху на вулицях міста, внаслідок снігових заметів та значного зниження температури повітря, затвердження переліку підприємств, організацій та військових формувань для виконання робіт по ліквідації наслідків стихійних явищ і інших обставин». У ньому затвердили і перелік підприємств, організацій та військових формувань, які виділяють транспортні засоби, іншу техніку разом з водіями і машиністами для виконання робіт по ліквідації наслідків стихійних явищ і інших обставин. Техніку, транспортні засоби, водіїв і машиністів для виконання робіт надаватимуть 20 міських комунальних та приватних підприємств, за якими закріплені окремі вулиці міста.
Згідно із одним з рішень члени виконкому виділили із цільового фонду міської ради кошти  на оплату державному підприємству «Львівський державний ювелірний завод» вартості медалей «Мужність і відвага». Цю відзнаку заснували згідно із рішенням 52-ї сесії міської ради з метою відзначення жителів міста Хмельницького, які проявили виняткову мужність, героїзм та відвагу під час Революції гідності, захисту кордонів України та її територіальної цілісності, звільнення території країни від окупантів, у тому числі під час проведення антитерористичної операції боротьби із тероризмом, охорони громадського порядку, які вчинили дії щодо відвернення надзвичайної ситуації, іншої небезпеки, що загрожувала життю та здоров'ю людей та нагороджені державними орденами, або віддали життя за Україну. Нагороджені або члени їх родин отримуватимуть Свідоцтво, нагрудний знак та грошову винагороду. Її будуть удостоєні військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, працівники МВС, інші громадяни, які є мешканцями міста Хмельницького. В тому числі і посмертно. Буде виготовлено 30 нагрудних знаків на суму 42 тисячі гривень.
«В першу чергу відзнаку отримають родини загиблих Героїв Небесної Сотні та загиблих в російсько-українській війні військовослужбовців-героїв. Зараз ми уже готуємо диплом до неї. Цілком можливо, що уже найближчим часом ми вручимо ці нагороди рідним героїв» - підкреслив Олександр Симчишин.
alt
Одноголосно підтримали і проект рішення щодо надання комунальним підприємством «Електротранс» безкоштовних проїзних квитків на 2016 рік. За проїзд у міському комунальному транспорті не платитимуть багатодітні сім’ї, жінки, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», перекладачі-дактилологи Хмельницької обласної організації УТОГ, соціальні працівники Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт», соціальні педагоги і сурдоперекладачі Хмельницького міжшкільного навчально-виробничого комбінату та працівники Хмельницького обласного благодійного фонду «Карітас». Наразі на обліку управління праці та соціального захисту населення перебуває 1190 багатодітних родин. Усі вони отримають по 1 проїзному квитку на родину. Загалом хмельничани отримають більше тисячі проїзних квитків вартістю понад 130 тисяч гривень.
Розглядатимуть депутати міської ради і підтримане членами виконкому рішення про непоновлення договору оренди земельної ділянки юридичній особі. Мова йшла про короткострокову оренду приватного підприємства “Ультрасервіс”, терміном на 3 роки, земельної ділянки, що на вул. Нижній Береговій, 2/4-Б площею 3800 м2 під незавершене будівництво бази відпочинку та літнього торгівельного майданчику. На підставі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки та декларації про початок виконання будівельних робіт приватне підприємство розпочало будівельні роботи з будівництва бази відпочинку із поліпшеними апартаментами та кімнатами гуртожиткового типу. Однак після обстеження будівництва на відповідність виданих замовнику вихідним даним на проектування, затвердженій містобудівній документації було виявлено, що воно ведеться безпосередньо в зоні прибережної захисної смуги в порушення ст. 61 Водного кодексу України. Відстань від об’єкту будівництва до водного об’єкту складає від  3 до 11 метрів. Крім цього, через земельну ділянку на вул. Н.Береговій, 2/4-Б проходить частина осушувальної системи з діаметром труби 1 метр (так звана «Мар’янівська система водовідведення»). Отже орендар порушив режим використання земель водного фонду, встановлений Земельним та Водним кодексами України.
«У нас є чітка позиція щодо цього питання. Зважаючи на численні порушення, кримінальні провадження та ситуацію загалом ми не можемо продовжити договір оренди цьому підприємству – наголосив міський голова, - це питання виноситиметься на голосування на сесію. Сподіваюсь, що депутати теж поставляться до нього із всією відповідальністю».
Ймовірно, що уже на наступному тижні члени виконкому зберуться на позачергове засідання. Розглядатимуть на ньому питання щодо місцевих податків та зборів. Вони, через прийняття нового Бюджетного кодексу, зазнали змін. Тому аби обговорити, що це принесе хмельничанам та чи виграє від цього міський бюджет, виконавчий комітет проведе ще одне засідання.
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02