Хто має право на пільговий проїзд
Четвер, 04 лютого 2016, 15:07

 

Враховуючи зміни, які внесені до окремих законів України з 01 червня 2015 року, право на пільговий проїзд мають такі категорії:
1.      Постанова Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 № 354 “Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування”
Постанова Кабінету Міністрів України від 16.08.1994 № 555 “Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. № 354"
 
Пенсіонери за віком та інвалідністю  мають право на безплатний проїзд на міському пасажирському транспорті загального користування (крім таксі) та приміських маршрутах.
 
2.      Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу”.
 
Стаття 12. Пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них.
7) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту,  автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та  автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних,  внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця  проживання.
17) безплатний проїзд один раз на два  роки (туди і назад) залізничним,  водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою.
 
Стаття 13. Пільги інвалідам війни.
7) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту,  автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості,  а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та  автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі  внутрірайонних, внутрі - та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Це право поширюється і на особу, яка супроводжує інваліда I групи.
21) інвалідам I і II груп надається право безплатного проїзду один раз  на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, а особам, які супроводжують інвалідів I групи    (не більше одного супроводжуючого), - 50-процентна знижка вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту.
Інвалідам III групи надається право безплатного проїзду один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту з  50-процентною знижкою вартості проїзду. 
Інвалідам війни та особам, які супроводжують у поїздках інвалідів   І групи (не більше одного супроводжуючого), надається право  користування  міжміським транспортом зазначених видів у період з 1 жовтня по 15 травня з 50-процентною знижкою вартості проїзду без обмеження кількості поїздок.
 
Стаття 14. Пільги учасникам війни.
Право на пільговий проїзд не мають (Пункти 7 та 16 виключені на підставі Закону № 76-VIII).
Стаття 15. Пільги особам, на яких поширюється чинність цього Закону (члени сім'ї загиблих).
Право на пільговий проїзд не мають (Пункти 7 та 18 виключені на підставі Закону № 76-VIII).
Стаття 16. Пільги особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Право на пільговий проїзд не мають (Пункти 15 та 16 виключені на підставі Закону № 76-VIII).
 
3.      Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” .
 
Стаття 20. Компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 1.
15) безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі, в яких число посадочних місць для пасажирів не більше 9) на території України.
19) безплатний проїзд один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним або повітряним, або залізничним, або водним транспортом з правом першочергового придбання квитків.
 
Стаття 21. Компенсації та пільги громадян, віднесених до категорії 2.
4) 50-процентна знижка вартості проїзду один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним або повітряним, або залізничним, або водним транспортом.
9) безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі) на території України для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 2.
 
Стаття 30. Компенсації та пільги дітям, яким встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою .
Частина друга пункт 1) безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі, в яких число посадочних місць для пасажирів не більше 9) на території України.
 
4.      Закон України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”.
 
Стаття 6. Соціальний захист ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і ветеранів державної пожежної охорони та членів їх сімей.
Ветеранам  військової  служби,  ветеранам  органів внутрішніх справ,   ветеранам   Національної  поліції,  ветеранам  податкової  міліції, ветеранам державної пожежної охорони, ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранам служби цивільного
захисту,   ветеранам  Державної  служби  спеціального  зв'язку  та захисту інформації України надаються такі пільги:
            11) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості та автобусами приміських маршрутів у межах України.
 
5.      Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців
та членів їх сімей”.
 
Стаття 14. Військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, а також батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження служби, користуються правом на безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування (крім таксі) в межах адміністративного району за місцем проживання, автобусами приміських маршрутів.
           
6.      Закон України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”.
 
 
Стаття 6. Якщо реабілітована особа, згідно із статтею 1 цього Закону, стала інвалідом внаслідок репресій або є пенсіонером, їй надається також право на безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі) та на автомобільному транспорті загального користування (за винятком таксі) в сільській місцевості в межах адміністративного району.
 
7.      Закон України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.
 
Стаття 38-1.
Інваліди I та II групи, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує   інваліда I групи або дитину-інваліда), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі).
Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда   або дитину-інваліда), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду  на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.
 
8.      Закон України "Про охорону дитинства"
 
Стаття 13. Діти з багатодітних сімей мають право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі - та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.
 
9.      Закон України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”.
 
Стаття 7. Пільги ветеранам праці. Право на пільговий проїзд не мають. (Пункт 12, виключено на підставі Закону № 76-VIII).
Стаття 9. Пільги для осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною. Право на пільговий проїзд не мають.
Право на пільговий проїзд не мають (Пункти 15 та 16 виключені на підставі Закону № 76-VIII).
 
10. Закон України “Про жертви нацистських переслідувань”
 
Жертви нацистських переслідувань (статті 6-1 – 6-4) право на пільговий проїзд не мають (Пункти 7, 17 ст. 6-1, 7, 21 ст. 6-2, 7, 16 ст. 6-3, та 7, 18 ст. 6-4 виключені на підставі Закону № 76-VIII).
 
11. Закон України “Про соціальний захист дітей війни”.
 
Діти війни право на пільговий проїзд не мають (абзац шостий статті 5 виключено на підставі Закону № 76-VIII).
 
12. Рішення сесії  Хмельницької міської ради.
 
На підставі  рішення сесії  міської ради  надаються проїзні квитки на пільговий проїзд :
-          жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»;
-          перекладачам-дактилологам Хмельницької обл..організації УТОГ;
-          соціальним працівникам Хмельницького благодійного фонду «Хесед-Бешт»;
-          соціальним педагогам і сурдоперекладачу Хмельницького міжшкільного навчально-виробничого комбінату  та працівникам Хмельницького обласного благодійного фонду «Карітас»;
-          один з батьків багатодітної сім’ї  в якій виховують 4 і більше дітей, а також  один з батьків багатодітної сім’ї  в якій виховують 3 дітей (з числа малозабезпечених);
-          почесні донори.
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02