У Хмельницькій бібліотеці ожили книги
Вівторок, 01 березня 2016, 12:51
Днямиу центральній бібліотеці Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи відбулася акція «Жива бібліотека».
«Жива бібліотека» має багато спільного із звичайною, єдина різниця – книги «живої бібліотеки» – це люди, що мають цікаві історії, якими радо діляться з читачами. «Читач» віч-на-віч спілкується з «живою книгою», задає питання, які не має можливості поставити за звичайних умов.
Читачі, переважно молоді хмельничани, які завітали в цей день у бібліотеку, «прочитали» такі «Книги»:
Тетяна Повар «В армії не жіноче обличчя» (жінка-військовослужбовець). Дізнавшись історію цієї книги, читач спростовує укорінені стереотипи, що «в армії не жіноче обличчя».
alt
Аделіна Кирилюк «Мрія поліцейської зі Сходу» (жінка-переселенка – патрульний поліцейський). «Для становлення нового громадянина – справжнього українця, потрібні нові підходи у правовій системі. Тільки гармонійне поєднання чоловіка та жінки в поліції сприятиме народженню нового цілеспрямованого суспільства», – саме такими словами керується у житті поліцейська.
Руслан Сідлецький «Проскурівський міцний горішок» (чемпіон світу з пауерліфтингу та чемпіон Європи з бодібілдингу). «Читачі» отримали відповіді на питання «Як стати Чемпіоном?».
alt
Ростислав Чернилевський «Шлях до змін: історія одного поліцейського» (шлях від менеджера до патрульного поліцейського). Кожен бажаючий дізнався про погляд зсередини на реформу поліції та як змінювався світогляд цивільної людини, яка прийшла працювати до органів правопорядку.
Ігор Байдак «Україна, світ і я» (поет-мандрівник). Подорожі світом з Україною в серці зацікавили усіх присутніх.
Володимир Солодкий «Юний поліцейський» (наймолодший поліцейський Хмельницької патрульної поліції). Шукаючи своє покликання та бажаючи зробити щось гарне для України, юнак навчається на механіка, та знайшов себе у ролі поліцейського. Вважає, що саме ця професія дозволить втілити у життя свою мрію щодо змін.
«Живі книги» після 2-х годин спілкування із читачами ще годину із захопленням спілкувалися між собою, знайомилися, обмінювалися контактами. Кожна «Книга» отримала у подарунок фото на згадку про акцію.
alt
Ігор Байдак, краєзнавець, зауважив: «Я думав, що будуть питання щодо книг, подорожей, а найбільше розмовляли просто про життя. А ще я завжди хотів познайомитися із Русланом Сідлецьким. Просто так на вулиці до нього незручно підійти, а от бібліотека і «Жива книга» дала мені таку можливість».
А Ростислав Чернилевський, патрульний поліцейський, сказав: «Дуже задоволений можливістю такого живого спілкування із людьми. Це нам, у поліції, дуже необхідно. Завдяки таким акціям набувається досвід».
Від читачів теж отримали цікаві відгуки, побажання: поспілкуватися з фотографом, учасником екстремальної експедиції, представником влади, студентом-медиком, музикантом та іншими. Але найбільше було таких: частіше проводити акцію і більше «Живих книг».
Як зазначила Тамара Козицька, директор Хмельницької міської ЦБС: «Ідеальна сучасна бібліотека – це насамперед людина, а не тільки книга. Тільки поєднуючи книги, інформацію і живий контакт, людина набуває знань. Саме тому міські бібліотеки і започаткували таку акцію. Враховуючи зацікавленість, яку виявили всі учасники, плануємо зробити «Живу бібліотеку» традиційною».
Подібні акції проводяться у всьому світі задля відновлення живого спілкування між людьми, побудови довіри через особисті історії, руйнування стереотипів, підвищення культурного взаєморозуміння та налагодження суспільного діалогу.
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02