14 творчих талановитих дітей, їх педагоги та 6 видатних митців міста отримали свідоцтва стипендіатів Хмельницької міської ради
Четвер, 07 квітня 2016, 18:39

 

"Ми пишаємося нашими митцями та обдарованими дітьми! Зараз думаємо над тим, як збільшити заохочувальні стипендії. Також плануємо в якості експерименту впровадження програми "Обдаровані діти". Кілька шкіл уже погодилися спробувати реалізувати таку програму, - наголосив міський голова Олександр Симчишин і пообіцяв максимально підтримувати талановитих людей міста.
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
Протягом 15 років в місті Хмельницькому діє Програма підтримки обдарованих дітей міста Хмельницького, завдяки якій обдаровані діти отримують стипендії міської ради. З 2007 року кількість стипендіатів збільшилась від 8 до 14 учнів. На сьогодні розмір дитячої стипендії складає 413 грн. Стипендії присуджуються на конкурсній основі за досягнення в музичному (вокальному та інструментальному), хореографічному, театральному, образотворчому та декоративно-прикладному жанрах.
З метою розвитку культури і мистецтва у м. Хмельницькому, матеріальної підтримки і заохочення до подальшої творчої діяльності провідних митців та викладачів шкіл естетичного виховання міста рішення Хмельницької міської ради було затверджено Положення про персональні стипендії Хмельницької міської ради для провідних митців та викладачів шкіл естетичного виховання міста Хмельницького. З 2008 року 20 персональних стипендій отримують провідні митці та викладачі шкіл естетичного виховання міста Хмельницького у розмірі 50 % від мінімальної заробітної плати на місяць, що на сьогодні складає 689 грн. на місяць.
Міська влада надає всебічну фінансову та організаційну підтримку молодіжних мистецьких проектів, участі творчої молоді та муніципальних колективів у фестивалях і конкурсах всіх рівнів, у пошитті концертних костюмів для колективів, становленні молодих музикантів, поетів, художників, співаків, широко залучаються колективи та окремі виконавці до підготовки та проведення загальноміських заходів. Видатки на фінансування поїздок та участі у конкурсах та фестивалях різного рівня у 2015 р. склали – 91.5 тис. грн.  Так, приємно відмітити колектив  Хмельницького академічного муніципального камерного хору, який брав участь у  Міжнародному хоровому  конкурсі  «C.A.Seghizzi» (Італія, 2015 рік), Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр приймав участь у престижному фестивалі Берлін–Тату (Німеччина), багато інших колективів, окремих виконавців, обдарованих дітей,  художників та митців які гідно представляли наше місто на різноманітних фестивалях та конкурсах. Протягом 2015 року у конкурсах і фестивалях взяло участь 2200 обдарованих дітей, які здобули 600 перемог у більше, ніж 60 конкурсах, фестивалях, виставках усіх рівнів.
Приємно відмітити, що стипендіатами міської ради ставали такі видатні митці нашого міста, як:  Косарєва Ніна Сергіївна – майстер художньої обробки шкіри, заслужений майстер народної творчості України (2008 р.), Мазур Микола Іванович – народний художник України (2008 р.); Андрійчук Михайло Омелянович - Заслужений художник України (2010р.р.), Цмур Ігор Іванович – директор-художній керівник Хмельницького академічного муніципального камерного хору, Заслужений діяч мистецтв (2009 р.); Ясіновська Марія Іванівна – Народна артистка України (2008 р.), Леонов Сергій Олексійович – Заслужений діяч мистецтв (2010 р.),  Рабійчук Сергій Георгійович – диригент Хмельницького академічного обласного симфонічного оркестру (2012р.), Бенедищук Микола Володимирович – директор Хмельницької школи іконопису «Нікош» (2014р.), Антонюк Олександр Анатолійович – член національної спілки художників України (2015р.).
 
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02