Хмельницька дитяча школа мистецтв урочистостями й святковим концертом відзначила своє 25-річчя
Вівторок, 12 квітня 2016, 18:45

 

Гостей до творчих ювілярів завітало чимало, та й власна мистецька родина чимала, тож приймали всіх у приміщенні Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Старицького. Від міської влади численний творчий колектив закладу, учнів та їх батьків привітав секретар міської ради Михайло Кривак. У фойє театру гостей зустрічала виставка кращих дитячих робіт, а це — більше сотні творів різних видів образотворчого (живопис, рисунок, скульптура) та декоративно-прикладного мистецтва. Експонувалися тут і ескізи колекції одягу учнів класів моделювання та конструювання, а також дизайну одягу, роботи з комп’ютерної графіки.
alt
«Приємно вражений, що Хмельницька дитяча школа мистецтв зібрала аншлаг у головній залі міста й області – театрі імені М. Старицького. Щиро вітаю від міської ради, виконавчого комітету творчий колектив, вихованців дитячої школи мистецтв, батьків з 25-літнім ювілеєм, передаю найщиріші і найтепліші вітання від Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, який зараз перебуває у відрядженні з дуже приємною місією. Він представляє наше місто як один із найактивніших міських голів на прямому ефірі Українського незалежного інформаційного агентства новин (УНІАН), - зазначив Михайло Кривак, вітаючи присутніх у залі. – Далекого 1991-го дитяча школа мистецтв гостинно відкрила двері 146 учням. Школа стала першим у нашому місті початковим спеціалізованим мистецьким навчальним закладом, де навчали всім видам мистецтв: музичному, хореографічному, театральному, образотворчому. За 25 років діяльності школи свідоцтво державного зразка про початкову спеціалізовану мистецьку освіту отримали 1158 випускників».
alt
Як колишній директор однієї з шкіл міста Михайло Михайлович підкреслив, що вихованці дитячої школи мистецтв є окрасою і загальноосвітніх шкіл Хмельницького, у яких навчаються, адже вони є творцями усіх мистецьких заходів, що відбуваються у школах міста.
«Значимим для мене є коментар, озвучений під час зустрічі міського голови з національними громадами нашого міста, коли один із представників громад сказав, що в інших містах у День Соборності у концертах брали участь професіонали, а в нашому місті цього дня виступали діти школи мистецтв. На що Олександр Сергійович Симчишин відповів, що наша дитяча школа мистецтв дасть фору будь-яким професіоналам» - додав секретар міської ради.
Кращих з кращих у день відзначення чвертьвікового ювілею було нагороджено грамотами міської ради та управління культури і туризму. У подарунок від міської влади колектив дитячої школи мистецтв отримав кольоровий струменевий принтер.
alt
 
Що ж до власне ювілейної концертної програми, то склався справжній подарунковий букет рідній школі із кращих викладацьких та учнівських творчих колективів великих та малих форм. Так, національної автентичності святу додали ансамбль бандуристів “Намистечко” (керівник Марія Ковбасіста) та фольклорний гурт “Берегиня” (керівник Уляна Прокопишена). Розважали публіку танцем колективи “Сяйво” (керівник Ігор Андрушко), “Фреш” (керівник Юлія Шенькарук), “Каскад” (керівник Олена Фурман), “Театр академічного танцю” (керівник Олександр Король), “Шок-денс” (керівник Леся Крупельницька), а також вихованці класу народно-сценічного танцю (викладач Лариса Українченко).
 
alt
 
Театральні вітання прозвучали від учнів зразкового театру-студії “Чарівна скринька” (керівник Анатолій Тітов) і театральних класів (викладач Олена Лежанська). Широкий музичний діапазон лунав від музикантів та вокалістів. Так, потішили ансамбль народних інструментів “Забава” (керівник Юрій Созонюк), інструментальний ансамбль “Імпреза” (керівник Лілія Горобець), а також вихованці класів труби й сопілки (викладач Василь Ожеван), ансамбль саксофоністів (викладач Петро Максименко), зведений ансамбль крипалів та гітаристів, учениця класу фортепіано Вікторія Надгребельна (викладач Ірина Собчук), естрадний оркестр “Біг-Бенд” (керівник Петро Максименко). Вокальні віншування школі-іменинниці звучали від групи викладачів “Art-sound” (керівник Ігор Бойко), вихованців класів хорового співу (викладачі Ірина Голоднюк, Тетяна Деркач), естрадного співу (викладач Лідія Євгеньєва).
 
alt
Вражені талантами глядачі щирими оплесками вітали й дякували за насичену концертну програму та організовані урочистості. А самі викладачі й вихованці яскравим концертом власних талантів зайвий раз переконалися, що недаремно одні — навчаючи, а другі — навчаючись, служать одному — його високості мистецтву.
 alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
Довідково
З роками, набуваючи творчого розмаху та втілюючи нові ідеї, розширився діапазон діяльності школи, сформувалися класи естрадного співу, моделювання та конструювання одягу, естетичного виховання, підготовки до школи, бальної хореографії, розпочала роботу філія у Південно-Західному мікрорайоні міста.
Тепер мистецьку освіту щороку здобувають понад 1240 учнів. Вагомими досягненнями навчального закладу є проходження Державної Атестації з відзнакою та здобуття Ліцензії на надання освітніх послуг.
З дня створення школи її діяльність базується на засадах сучасної мистецької освіти і цілком обґрунтовано ця освіта позиціонується як ідеальна інвестиція у майбутнє. Завдяки такому підходу кожна дитина має можливість розкрити свій творчий потенціал та виявити свої таланти. Ще одним вектором у роботі є можливість здобувати освіту упродовж життя, без обмеження вікового цензу.
За успіхами та досягненнями школи стоїть копітка праця педагогічних та адміністративно-господарських працівників, які присвятили своє життя служінню мистецтву. Вони цілковито віддані своїй професії, кожен з них є яскравою творчою особистістю. Це 22 педагогічних працівника вищої кваліфікаційної категорії, 1 з яких – кандидат наук, 7 – мають звання «викладач-методист» та 6 – «старший викладач», 17 – першої кваліфікаційної категорії; 13 – другої, 27 – спеціалістів. Високий професіоналізм фахівців та відповідальність за результати своєї праці спонукають до щоденної передачі учням своїх знань та вмінь, досвіду та позитивних емоцій і все заради того, аби виявити творчі здібності дитини, аби юний музикант, актор, художник, танцюрист міг розвиватися, проявляти себе і радувати своїми успіхами. Дитину навчають не тільки слухати, розуміти, любити музику, грати на музичних інструментах, вправно володіти пензлем, фарбами, володіти мовою танцю чи театрального мистецтва – а допомагають їй осягнути духовне багатство навколишнього світу, стати гармонійно розвинутою особистістю, прагнути до ідеалів добра і краси.
Впродовж всіх років персональні стипендії міської ради в галузі мистецтва здобули 55 учнів та 50 викладачів, а також стипендії обласної ради 19 учнів та 8 викладачів. Звання лауреатів міської премії ім. Б.Хмельницького та обласної премії ім. Т.Шевченка отримали 10 викладачів.
У Хмельницькій дитячій школі мистецтв працює 21 учнівський та 5 викладацьких творчих колективів, 5 з яких носять почесне звання «зразковий». Координацією роботи концертної діяльності школи з навчальними закладами міста займається створена в закладі «Дитяча філармонія».
За 25 років діяльності школи свідоцтво державного зразка про початкову спеціалізовану мистецьку освіту отримали 1158 випускників.
В ювілейний рік проведено 8 великих концертів, що стали творчим дарунком рідній школі.
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02