У Хмельницькому відкрито дві безкоштовні зарядні станції для електромобілів
Субота, 25 червня 2016, 15:15

 

Сьогодні відбулося урочисте відкриття двох комунальних безкоштовних зарядних станцій для електромобілів, які встановлено на головній площі міста – майдані Незалежності України. Кожна з них має можливість одночасно заряджати три автомобіля. Це спільний проект міської влади та автоцентру «ЛИГА», який очолює відомий підприємець, депутат міської ради Григорій Галкін. Традиційну червону стрічку з представниками компанії перерізав Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. Організатори заходу сподіваються, що відтепер кількість електромобілів у Хмельницькому побільшає, відповідно в рази стане чистіше повітря та тихіше у домівках хмельничан.

alt

Здавна проблема екології, зокрема чистого повітря хвилює всіх та кожного, від окремих людей до спеціалізованих інститутів.  До цього списку долучилися й інженери  в галузі машинобудівництва і поповнили ринок екологічно чистих продуктів засобами пересування з електродвигунами: електровелосипедами, електросамокатами та електроавтомобілями.
alt
Найпопулярнішими з них стали, звичайно, електромобілі, кількість яких в Україні, як і в усьому світі, невпинно зростає. Користуються електрокарами також  і в Хмельницькому.
alt
«Хмельницький – перше місто, яке відкриває дві електрозаправки, одна з яких розташована біля міської ради, друга з іншого боку майдану Незалежності. Це перші дві заправки, які відкриваються в Україні на центральному майдані, спрямовані на екоавтомобілі, - зазначив міський голова Олександр Симчишин. - Ми розуміємо, що це тільки початок. Переконаний, що до кінця цього року ті завдання, які ми ставимо по кількості заправок у місті Хмельницькому, а це як мінімум п’ятдесят одиниць, обов’язково виконаємо. Головне завдання такого публічного відкриття – це популяризація екологічного транспорту. Ми хочемо, аби хмельничани пересідали на електромобілі, аби у нас дійсно запрацювала задекларована служба таксі. Ми розуміємо, що це набагато економніше і найголовніше – екологічно безпечно, тому що викидів СО2 в атмосферу немає взагалі».
«Ми обрали для себе сьогодні один із стратегічних напрямків – це максимальний розвиток екологічного напрямку: велорух, екоавтомобілі. Й одна з ідей – зробити Хмельницький зеленою столицею України має шанс на реалізацію, якщо все, що ми запланували, буде виконуватись» - додав міський голова.
alt
 
Принагідно Олександр Симчишин закликав власників торговельних закладів міста долучатися до зеленого руху, відкривати поблизу своїх закладів екозаправки, аби разом подбати про екологію нашого спільного дому та здоров’я хмельничан.
 
alt
 
В свою чергу представники мережі магазинів автоцентру «ЛИГА» подякували міській владі, особисто міському голові Олександру Симчишину за підтримку і реалізацію проекту у найкоротші строки, зазначивши, що цей проект є яскравим прикладом співпраці влади і бізнесу. 
Представники автоцентру запропонували міській владі обміняти один із службових автомобілів на електромобіль. Цю ідею підтримав міський голова, адже, за його словами, це економія бюджетних коштів.
Обслуговуватимуть електрозаправки представники автоцентру "ЛИГА". Загалом у Хмельницькому уже налічується 6 таких електрозаправок.
Відкриття безкоштовних зарядних станцій відбулося у рамках молодіжного фестивалю «GREEN FEST», спрямованого на популяризацію зеленого руху і екологічних проблем.
alt
 
alt
 
alt
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02