Developed by JoomVision.com

Нормативні акти

 

rish MR
rish VK
rozpor MG reg akts

 

 

02. Про затвердження програми “Питна вода м.Хмельницького на 2007-2020 роки”

 

 Додаток
до рішення міської ради
від 26.06.2007 р. №2


Розділ I
Загальні положення
 
Програма “Питна вода м. Хмельницького на 2007 - 2020 роки” розроблена на виконання Закону України від 3 березня 2005 р. №2455-IV “Про Загальнодержавну програму “Питна вода України” на 2006 – 2020 роки”. Розроблення міської програми щодо забезпечення населення м. Хмельницького питною водою на 2007 – 2020 роки викликане:
  • незадовільним технічним станом та зношеністю основних фондів систем питного водопостачання та водовідведення;

  • застосуванням застарілих технологій та обладнання в системах питного водопостачання;

  • високою енергоємністю централізованого питного водопостачання та водовідведення;

  • обмеженістю інвестицій та дефіцитом фінансових ресурсів, необхідних для розвитку, утримання в належному технічному стані та експлуатації систем питного водопостачання та водовідведення.


Розділ II

Сучасний стан водопровідно-каналізаційної мережі та якості питної води

Для водопостачання м. Хмельницького питна вода видобувається із підземних джерел буровими свердловинами, накопичується в резервуарах водопровідних насосних станцій, дезинфікується гіпохлоритом натрію, знезалізнюється і подається водогонами, розподільчою мережею до споживачів, в основному населенню.

Якість води по основним показникам відповідає діючим в Україні нормативам (ГОСТ 2874-82 “Вода питна”) з дозволеними Мінохорони здоров’я відхиленнями по вмісту заліза, аміаку, жорсткості, які є природного, а не техногенного походження.

Вода видобувається з 5-ти міських водозаборів і окремого, розташованого на відстані 34 км від міста Чернелівського водозабору. На водозаборах розташовано: свердловини -79 шт.; насосн станції 2-го підйому – 8 шт. Вода з Чернелівського водозабору подається в місто по водогону діаметром 1000 мм протяжністю 34 км. Кількість тієї води в загальному обчисленні становить до 80% від витрат міста, тобто цей водозабір є домінуючим.

Термін експлуатації водозаборів: “Центральний” – з 1930 р., “Курдянка” - з 1964 р., “Південний” - з 1965 р., “Західний” - з 1968 р., “Шаровечка” - з 1974 р., “Чернелівський” - з 1981 р., і він є достатньо потужним з запасом (105000 м3/добу) для подальшого освоєння та експлуатації. Наведене свідчить про те, що розташовані в місті та його околицях водозабори є достатньо старими (зношеними) і практично безперспективні, так як працюють на поступове виснаження, особливо “Центральний”. Термін експлуатації свердловин та насосних станцій аналогічний терміну експлуатації водозаборів, в основному без відновлення та модернізації споруд, обладнання.

Для видалення з води заліза в місті на 3-х насосних станціях побудовані станції знезалізування, потужності яких недостатньо для обробки всієї води, яка подається в місто.

Міські водозабори розташовані в основному в зоні інтенсивної техногенної діяльності, а Чернелівський – в зоні сільського господарства. В зв’язку з цим гостро стоїть питання облаштування зон санітарної охорони водозаборів. Кошти на виготовлення проекту зон санітарної охорони в міському бюджеті відсутні. В зв’язку з цим до цього часу вказані території зон санітарної охорони ІІ-ІІІ–го поясів не тільки забруднюються, а також розбудовуються.

Протяжність мереж водопостачання станом на 01.01.07 р. – 501.5 км, зношеність яких складає 40%, а Чернелівський водогін, який побудований в одну нитку, зношений більш ніж на 60%. Насосне обладнання застаріле і потребує модернізації.

 

Подача води в місто становить в середньому 60 тис.м3/добу, а реалізація – 43.2 тис.м3/добу. Втрати і невраховані витрати води складають 31.7%, що свідчить про значну зношеність трубопроводів.
Послугами систем централізованого водопостачання користуються 86229 абонентів. Водолічильний облік населення становить 51%, в інших споживачів 97%.

 

В місті працює господарчо-побутова каналізація, в склад якої входять 311 км трубопроводів, 16 насосних станцій, два майданчика очисних споруд (КОС), один потужністю 30000 м3/добу, другий – 75000 м3/добу.

До 70% потужностей насосних станцій працюють 25-35 років, практично без модернізації, відновлення обладнання, агрегатів. До 50% трубопроводів також зношені або аварійні, недостатні по пропускній спроможності. Такий їх стан приводить до додаткового надходження в систему (15-20%) ґрунтових та поверхневих вод, транспортування та перекачування яких не відшкодовується.

 Останнє оновлення на Середа, 12 січня 2011, 18:09
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02