У Меджибізькій фортеці провели круглий стіл присвячений 100-річчю Української революції
Вівторок, 28 березня 2017, 12:29

У Всеукраїнську конференцію переріс круглий стіл "Українська революція 1917-1921 рр.: передумови, процеси, наслідки, уроки", який відбувся 24 березня 2017 р.  у Меджибізькій фортеці. У науковому форумі до 100-річчя драматичних подій, у яких народжувалася суверенна Україна, взяли участь 103 науковці і краєзнавці, серед яких 15 докторів і 48 кандидатів наук. До Меджибожа приїхали науковці Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, науково-дослідницьких, музейних установ і ВНЗ Києва, Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Вінниці, Львова, Хмельницького (разом 12 обласних центрів, 29 населених пунктів). Найчисельніше представництво на конференції забезпечив співорганізатор конференції Кам'янець-Подільський Національний університет ім. І. Огієнка.

alt
 
alt
Тематика доповідей охоплювала широке коло різноманітних аспектів подій 100-річної давнини на уламках імперії - від загальних питань до деталізації аспектів.
Гостею конференції була заступник Хмельницького міського голови Галина Мельник. У своєму виступі вона зазначила:  «100 років тому відбулася не спроба побудови з нуля, а історичний етап відновлення української державності. Він закономірно перейшов у набуття Україною незалежності у 1991 році, а розпочався у часи Київської Русі і ще раніше».
alt
Розповіла також Галина Мельник, що при Хмельницькій міській раді створено робочу групу з вивчення подій 1917-1920 рр. у м. Проскурові, члени якої також були учасниками конференції в ДІКЗ "Межибіж".
У багатьох доповідях знайшли відображення події 1917-1921 рр. на Поділлі і у Меджибожі, адже на теренах краю неодноразово перетнулися устремління політиків та військових, амбіції імперій та долі простих людей, які намагалися вибороти свою власну Україну.
За підсумками Всеукраїнської конференції, якою Державний історико-культурний заповідник "Межибіж" відкрив цикл заходів на пошану 100-річчя Української революції, буде видано додаткове число Наукового вісника «Межибіж».
alt

Наступною ж науковою подією, яка пов'язана з бурхливим і суперечливим 1917 роком, буде круглий стіл "Українське військо ХХ-ХХІ століть", присвячений 100-річчю формування у Меджибожі 1-го Українського корпусу під командуванням Павла Скоропадського. Його робота запланована на 28 липня 2017 року.

 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02