У Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва показали не туристичну Венецію
Четвер, 18 травня 2017, 18:37

У Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва розгорнуто виставку «Венеціанський альбом» фотографа, художника, члена Національної спілки фотохудожників України, одесита Сергія Чеха. В експозиції представлено 42 фотографії, виконані в техніці желатино-срібного друку. На урочисте відкриття виставки завітала керуючий справами виконавчого комітету Юлія Сабій.

«Ми вітаємо Венецію у Хмельницькому. Тут представлені дуже чудові і витончені твори. Вони романтичні і водночас поетичні», - зазначила Юлія Сергіївна. – Коли фотограф зупиняє мить, то все-таки можна побачити рух, можна відчути вітер, побачити дощ, відображення води і надзвичайно гарні архітектурні пам’ятки».

alt

З побажанням подальших творчих успіхів керуюча справами вручила автору подяку від міського голови Олександра Симчишина.
«Венеціанський альбом» — це спроба розказати глядачам про Венецію не тільки як про туристичне місце. Це розмова про невідоме більшості людей місто, яке, крім туристичних стежок і розтиражованих  декорацій, є абсолютно унікальним місцем на Землі. Залишитися наодинці з цим незвичайним містом. Залишитися і, можливо, навіть загубитися в не туристичній Венеції. Почути голос найбільшого творіння — міста на воді.
alt
 
Сергій Чех розповідає: «Починаючи роботу над цією темою, необхідно було відчути себе частиною цього міста, жити, дихати Венецією. «Стати венеціанцем». Це непроста робота, якщо врахувати, що вік Венеції — понад 1500 років. Згідно з легендою, Венеція була заснована 25 березня 421 року  в день Благовіщення Діви Марії мешканцями області, які рятувалися від готів на пустельних островах болотистого узбережжя. Місто, що ввібрало в себе величезний Час. Знімати Венецію можна нескінченно. Кожної миті місто привідкриває своєму мешканцю нову стрічку свого існування. Щоб місто прийняло тебе і відкрилося, потрібен час. Більше 2 років створювався цей альбом. І, швидше за все, буде продовжений».
Виставка працюватиме впродовж місяця. Автор представлених світлин запрошує хмельничан та гостей міста до Хмельницького музею-студії фотомистецтва переглянути його творчі роботи, прогулятися Венецією: «Неквапом пройтися від околиць міста через вузькі канали, кав'ярні, вітрини магазинів до найвідомішої площі у Венеції - Сан-Марко. Помилуватися витонченими контурами і ажурними фасадами будівель. Піддатися владі міста і не опиратися. Пробачити Венеції її вічне самомилування і самим зануритися в дихання міста».
alt
 
alt
 
alt
Фотовиставка відбулася в рамках міжмузейного проекту «Венеція – Україна: мистецький погляд крізь час», спільно з обласним художнім музеєм, який цьогоріч присвячений Міжнародному дню музеїв та Дню Європи.
Сергій Чех – фотограф, художник, член Національної спілки фотохудожників України, експерт історичних методів фотографії, учасник понад 50 міжнародних і національних фотовиставок, член творчих об’єднань «Ікс+» та «Станкова фотографія ХХІ».
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
 
alt
     
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02