Питання захисту прав та інтересів дітей – на постійному контролі міської влади
П'ятниця, 16 червня 2017, 12:04

 

altПріоритетними напрямками роботи служби у справах дітей є запобігання дитячій бездоглядності, забезпечення соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, залишились без батьківського піклування.
На обліку в службі у справах дітей перебуває 177 дітей, із них: 42 дітей-сиріт; 84 дітей, позбавлених батьківського піклування; 47 - які опинились у складних життєвих обставинах, чиї батьки ухиляються від виховання дітей; 4  - стосовно яких скоєно насильство в сім'ї. Варто зазначити, що дітей, схильних до систематичного залишення сім'ї чи навчально-виховного закладу немає.
За інформацією служби у справах дітей, від початку року організовано 29 профілактичних рейдів ("Діти вулиці", "Вокзал"), відвідано 165 сімей. Щомісяця проводяться спільні з правоохоронними органами, управліннями молоді та спорту, освіти профілактичні рейди з реалізації рішення Хмельницької міської ради "Про обмеження перебування дітей без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють,  у закладах дозвілля, громадського харчування, розважальних закладах, на вулицях міста та інших громадських місцях м. Хмельницького", а щотижня - з перевірки перебування дітей у комп׳ютерних клубах у навчальний час. У ході цих рейдів проводиться роз׳яснювально-просвітницька робота з дітьми та дорослим населенням міста.
   Ініційовано перед правоохоронними органами 44 притягнення до адміністративної відповідальності батьків та осіб, що їх замінюють, за неналежне виконання батьківських обов'язків та скоєння насилля у сім׳ї.
Служба у справах дітей негайно реагує на повідомлення щодо скоєння насилля у сім׳ях, де на вихованні є діти. У 2017 році отримано 5 повідомлень з організацій про вчинення насильства в сім'ї та 4 - від громадян. Вжито заходів негайного реагування спільно з працівниками правоохоронних органів, Центру соціальних служб для сім׳ї, дітей та молоді, управління праці та соціального захисту населення.
Передано в Хмельницький міськрайонний суд 3 позови органу опіки та піклування  щодо позбавлення батьківських прав і 2 позови про відібрання дитини в батьків без позбавлення їх батьківських прав.
Протягом звітного періоду суд прийняв рішення про позбавлення батьківських прав    5 батьків стосовно 5  дітей.
 У 2017 році прийнято рішення про всиновлення 16 дітей громадянами України, 1 - іноземними громадянами. На місцевому обліку з усиновлення перебуває 25 дітей. Із 122 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 95 дітей виховуються під опікою/піклуванням, 8 - влаштовані у прийомні сім׳ї та дитячі будинки сімейного типу, 1 - на повному державному утриманні у ВПУ, 1 перебуває у Хмельницькому обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей "Подолянчик", 15 - в інтернатних закладах, у тому числі у закладах для інвалідів (це діти, які мають значні вади здоров׳я).
У Хмельницькому функціонує один дитячий будинок сімейного типу (в ньому виховуються 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) і дві прийомні сім'ї (у них виховуються 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування).
   Проводиться інформаційна кампанія з популяризації різних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейні форми виховання.
Служба у справах дітей діє у тісній співпраці з правоохоронними органами, Центром соціальних служб для сім׳ї, дітей та молоді, управліннями освіти, праці та соціального захисту населення, молоді та спорту, культури та туризму.
Міська влада забезпечує державні соціальні гарантії дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Здійснюються соціальні виплати при досягненні повноліття. Діти-сироти користуються державними пільгами: безкоштовний проїзд у міському транспорті (на підставі єдиного квитка), безкоштовне харчування в школах, першочергове забезпечення підручниками, безоплатне утримання в  дошкільних навчальних закладах, відвідання культурно-розважальних заходів, забезпечення безоплатними юридичними послугами, щорічне оздоровлення за кошти міського бюджету.
    Крім того, щомісяця дітям зазначених категорій виплачується додаткова грошова допомога з коштів місцевого бюджету на кишенькові витрати (зараз вона становить 300 грн). 
Щороку міська влада виділяє кошти на проведення заходів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. До Дня знань всі діти, які перебувають на обліку в службі,  отримують необхідне для навчання приладдя, а першокласники - ще й ранці.  У 2017 році виділено для придбання подарунків 50 тис. грн.
Діти, які перебували на обліку в службі, після досягнення повноліття передаються під соціальний супровід Центру соціальних служб для сім׳ї, дітей та молоді. Є тісна співпраця і з Центром реабілітації та тимчасового перебування інвалідів "Родинний затишок", Центром реабілітації дітей-інвалідів "Школа життя", кризовим центром, громадськими організаціями. 
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02