Developed by JoomVision.com

Нормативні акти

 

rish MR
rish VK
rozpor MG reg akts

 

 

Звернення №3
Четвер, 22 лютого 2018, 12:56

 

 

Президенту України

Порошенку П.О.

 

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Ми, депутати Хмельницької міської ради, вважаємо своїм обов’язком звернутися до вас і висловити власну позицію щодо ситуації, яка склалася з обігом вогнепальної зброї в державі.

Так, протягом останнього часу від найвищих посадових осіб держави лунали заяви, які значною частиною суспільства були сприйняті як спрямовані на звуження права громадян на володіння вогнепальною зброєю.

Натомість, проблема держави та суспільства полягає не у недосягненні громадянами певного рівня свідомості, який дозволяє безпечно володіти та користуватися зброєю, а у тотальній неготовності держави відмовитися від радянської тоталітарної ідеології і корупційних схем, що склалися роками.

Як відомо, в Україні відсутній спеціальний закон про зброю, який би врегулював усі пов’язані з нею питання, починаючи від права на придбання і завершуючи визначенням меж правомірного використання. Натомість, весь легальний ринок зброї в ручному режимі керується монопольним органом - Міністерством Внутрішніх Справ, яке поєднує ліцензійні, дозвільні і контролюючі функції. Здається парадоксальним, але в сучасній державі такі фундаментальні речі, як право на володіння, носіння, розпорядження і використання вогнепальної зброї регулюються на рівні наказів міністра внутрішніх справ та відомчих інструкцій.

Існує й важливіший аспект проблеми. В той час, коли країну наповнює нелегальна зброя, вчиняються сотні злочинів з її використанням, законослухняні громадяни залишаються фактично беззахисними. Держава вперто не бажає у встановленому Законом порядку, з дотриманням усіх процедур і перевірок надати законослухняному громадянину право на носіння короткоствольної вогнепальної нарізної зброї, яка може використовуватись для самозахисту. Водночас, за існуючими правилами, громадянин може зберігати в рази більш потужну, напівавтоматичну далекобійну зброю, яку заборонено носити і майже неможливо використати для самозахисту.

Досвід десятків держав, у яких було дозволене приховане носіння короткоствольної вогнепальної зброї, розвінчує аргументи противників цього кроку. Зокрема, суттєве зниження злочинності відбулося у Молдові, а також у Литві, Латвії та Естонії, які наші посадовці наводять у якості прикладу патріотичного та здатного на відсіч агресору суспільства.

У Верховній Раді України протягом тривалого часу перебувають на розгляді проекти законів щодо врегулювання обігу зброї, зокрема, проект №1135-1 від 10.12.2014 «Про цивільну зброю і боєприпаси», внесений народним депутатом Іллєнком А.Ю. та іншими. Цей проект здатен вирішити усі питання, пов’язані з обігом зброї в державі, зберегти баланс інтересів держави та права громадянина на захист власного життя і здоров’я від протиправних посягань, дасть змогу закласти основи суспільства, здатного захищати свою державу.

У зв’язку з викладеним просимо Вас прискорити розгляд та сприяти прийняттю Верховною Радою України законопроекту №1135-1 «Про цивільну зброю і боєприпаси».

 

Звернення депутатів Хмельницької міської ради, прийняте на черговій двадцятій сесії міської ради 31 січня 2018 року.

 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02