Developed by JoomVision.com

Нормативні акти

 

rish MR
rish VK
rozpor MG reg akts

 

 

05. Про затвердження концепції регулювання чисельності безпритульних тварин у м.Хмельницькому

 

За результатами проведеного аналізу зроблено висновок, що у країнах, де кількість безпритульних тварин залишається стабільною, умертвіння не практикується, застосовується або програма ВСП, або відлов без повернення, або їх комбінація. Евтаназія здорових неприлаштованих тварин може бути як дозволеною, так і забороненою. При цьому стає наочним вплив чинників, спрямованих на перекриття джерел поповнення безпритульних тварин: обов'язкової реєстрації, просвіти населення, стерилізації домашніх тварин.

В Україні довгий час існувала практика відстрілу безпритульних тварин. У 2006р. був прийнятий Закон України “Про захист тварин від жорстокого поводження”. Методами регулювання чисельності безпритульних тварин Законом визначені метод біостерилізації, а в разі неможливості її застосування – метод евтаназії. На виконання Закону в багатьох містах України, в тому числі місті Хмельницькому, прийняті місцеві програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманним та цивілізованим шляхом. В результаті старий порядок вилову безпритульних тварин шляхом умертвіння на місці за допомогою літаючих шприців було замінено на новий гуманний метод ВСП. Але, за новим порядком, процес вилову значно ускладнився та став високовитратним, що призвело до значного обмеження кількості виловлених тварин. Як, наслідок, стало спостерігатися різке збільшення чисельності безпритульних тварин. Охороняючи “свої” території, собачі зграї стають агресивними, нападають на дорослих людей та дітей. За наявними статистичними даними в Україні на кожних 100 тис. чоловік приходиться від 30 до 100 укусів щорічно (домашніх та безпритульних). В нашому місті протягом 2009р. зафіксовано 1074 звернень осіб, які постраждали від укусів собак.

Проте, ні програма вилову-стерилізації-повернення безпритульних тварин на попереднє місце, ні вилов без повернення як методи регулювання чисельності безпритульних тварин без застосування комплексних запобіжних заходів щодо розмноження власницьких тварин, не мають визначального впливу на кількість безпритульних тварин.

Отже, можна з великим ступенем імовірності стверджувати, що лише комплексні заходи з запобігання неконтрольованого розмноження домашніх тварин, здійснювані силами державної або місцевої влади є ефективними щодо регулювання чисельності безпритульних тварин незалежно від того, який метод регулювання безпритульних тварин практикується.

Враховуючи викладене, розробка концептуальних положень регулювання чисельності безпритульних тварин є важливим питанням для міста. Цією концепцією пропонується запровадити в місті комплексну методику регулювання чисельності безпритульних тварин: виловлені безпритульні тварини утримуються в притулку до повернення їх власнику, якщо вони були загублені, або передачі новому власнику. По закінченні встановленого терміну утримання в притулку невитребувані тварини можуть далі утримуватися у притулку, якщо адміністрацією притулку буде прийняте відповідне рішення, підлягати стерилізації, вакцинації та поверненню на попереднє місце, або можуть підлягати евтаназії у випадках, передбачених Законом України “Про захист тварин від жорстокого поводження”.


3. Сучасний стан сфери поводження з домашніми тваринами у м. Хмельницькому

За приблизними даними в місті Хмельницькому кількість собак може складати біля 10000 особин. Притулок, який створений в місті розрахований на 50 тварин. В притулку тварини утримуються протягом 15 днів. За цей період проводиться стерилізація та вакцинація тварин, після чого їх повертають на попереднє місце перебування. Вартість стерилізації та вакцинації однієї тварини становить 200,00 грн. Вилов тварин здійснює бригада КП “Спецкомунтранс” в кількості 3-х осіб (водій, 2 собаколови). Протягом 2010р. бригадою проведено вилов 317 тварин та проведено стерилізацію 315 тварин. Всі стерилізовані тварини випущені в умови вільного існування з обов’язковим проведенням всіх необхідних щеплень. При цьому, чисельність тварин не зменшилася. 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02