Developed by JoomVision.com

Нормативні акти

 

rish MR
rish VK
rozpor MG reg akts

 

 

05. Про затвердження концепції регулювання чисельності безпритульних тварин у м.Хмельницькому

 

Міжнародними спеціалістами в галузі поводження з домашніми тваринами досліджено: якщо кількість стерилізованих домашніх тварин (які мають власників) досягає 70%, відбувається помітне скорочення чисельності безпритульних тварин. Тому, саме стерилізація тварин, які мають власників, повинна стати масовою. Щоб зробити її такою, доцільно застосувати економічні важелі (притягнення до адміністративної відповідальності шляхом накладення штрафу). Ці заходи можливо впровадити лише за умови обов’язкової реєстрації домашніх тварин.

Тенденція до збільшення чисельності безпритульних тварин у місті цілком виправдана сучасними моральними та етичними нормами. Насамперед, це безвідповідальне ставлення власників домашніх тварин, з вини яких вони стають загубленими або покинутими. Щоб вирішити проблему безпритульних тварин ефективно і гуманно, необхідно визначити відповідальність за неконтрольоване розмноження домашніх тварин та посилення відповідальності за викидання зайвих тварин на вулицю.

Нормативна база, що регулює відносини у сфері поводження з домашніми тваринами застаріла і не відповідає вимогам чинного законодавства.

Чинні “Правила утримання собак, котів та хижих тварин підприємствами, організаціями, громадянами”, затверджені рішенням міської ради від 26.08.1999 року №5, розроблені на підставі “Правил утримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах УРСР”, затверджених в червні 1980 р., застарілі і не відповідають сучасним вимогам. У місті не налагоджено ведення моніторингу кількості домашніх і безпритульних тварин, облік і реєстрація домашніх тварин не здійснюється взагалі, відсутня ефективна система регулювання кількості безпритульних тварин.

Основними причинами, що призводять до збільшення популяції безпритульних тварин, і як наслідок, до погіршення санітарно-епідемічного і екологічного стану міста, є:

- неврегульоване нормативно-правове забезпечення питань поводження з тваринами як в Україні в цілому, так і у м. Хмельницькому, зокрема;

- недосконалість механізмів регулювання кількості безпритульних тварин;

- відсутність системи реєстрації та ідентифікації тварин;

- недосконалість і неефективність існуючої системи відлову безпритульних тварин;

- незначна кількість стерилізованих безпритульних і домашніх тварин;

- наявність надлишкової кормової бази;

- наявність безвідповідального ставлення власників до тварин, через яких вони виявляються кинутими або загубленими;

- відсутність контролю у місцях продажу тварин;

- відсутність у місті достатньої кількості притулків для тварин.

Таким чином, можна зробити висновок, що рішення даної проблеми вимагає принципово іншого підходу з урахуванням вимог чинного законодавства України.


4. Механізм реалізації концепції

Проблема забезпечення належних умов утримання тварин і поводження з ними, регулювання чисельності безпритульних тварин є комплексною і вимагає залучення різних структур міста для її вирішення і планування на перспективу. Для реалізації поставленої мети пропонується виконання наступних заходів:


4.1. Управлінню житлово-комунального господарства:

4.1.1. створити в комунальному підприємстві “Спецкомунтранс” структурний підрозділ – Центр поводження з тваринами;

строк виконання: 1 квартал 2011р.

4.1.2. розробити Правила утримання тварин у м. Хмельницькому взамін “Правил утримання собак, котів та хижих тварин підприємствами, організаціями, громадянами”, прийнятих рішенням міської ради №5 від 26.08.1999р. та подати на затвердження міській раді.

строк виконання: 1 квартал 2011р. 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02