Developed by JoomVision.com

Нормативні акти

 

rish MR
rish VK
rozpor MG reg akts

 

 

05. Про затвердження Програми забезпечення пожежної безпеки об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони м.Хмельницького на 2011-2015 роки

 

 

ПРОГРАМА

забезпечення пожежної безпеки об’єктів усіх форм власності, розвитку

інфраструктури підрозділів пожежної охорони у м. Хмельницькому на 2011-2015 роки


1.Загальна частина

Значущість проблеми забезпечення протипожежного захисту об’єктів міста Хмельницького полягає у необхідності реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки, яка відповідно до Закону України “Про пожежну безпеку” є невід’ємною частиною державної діяльності щодо охорони життя та здоров’я людей, національного багатства і навколишнього природного середовища.

З кожним роком проблемні питання, пов’язані із забезпеченням пожежної безпеки об’єктів господарювання нашого міста стають усе гострішими.

Щодня в місті в середньому виникає 1 пожежа, внаслідок якої отримує травми 1 особа, вогнем пошкоджується 1 будівля, 0,2 одиниці техніки, збитки становлять 5,5 тис. гривень.

Незадовільний стан справ з пожежами та їх наслідками свідчить про необхідність розв’язання проблеми охорони життя людей, національного багатства і навколишнього природного середовища, що потребує посилення протипожежного захисту об’єктів.

Обмежене фінансування заходів, передбачених на підвищення рівня протипожежного захисту шкіл, лікарень, об’єктів культури, соціального захисту, призвело до того, що на сьогоднішній день вони не забезпечені елементарними системами протипожежного захисту. В місті термін експлуатації пожежної та рятувальної техніки в основному перевищує 15-20 років. До того ж статистика свідчить, що навантаження на техніку щороку збільшується.

Проблемним залишається стан забезпечення протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості.

У місті налічується 17 будинків підвищеної поверховості, з них – 14 житлових, 2 – адміністративних і 1 готель. Більшість з них знаходиться у незадовільному пожежному стані. Як наслідок за останні 7 років на згаданих об’єктах виникло 3 пожежі. І тільки завдяки своєчасним і рішучим діям підрозділів пожежної охорони не мали трагічних наслідків.

Крім цього, для захисту будинків підвищеної поверховості від пожеж, під час їх проектування та будівництва передбачається здійснення комплексу протипожежних заходів щодо встановлення систем протипожежної автоматики, димовидалення, підпору повітря та протипожежного водопроводу.

Однак, на сьогоднішній день системи протипожежного захисту зазначених будинків характеризуються високим ступенем зношеності і не гарантують надійної роботи за призначенням у разі виникнення надзвичайної ситуації. Така проблема потребує постійного залучення коштів на їх технічне обслуговування.

Гасіння та ліквідація пожеж на таких об’єктах ускладнюється через несправність систем димовидалення з поверхових коридорів, підпору повітря в ліфтові шахти, розкомплектованість систем внутрішнього протипожежного водогону, несправність автоматичної пожежної сигналізації.

При такому стані справ щодо забезпечення пожежної безпеки у будинках підвищеної поверховості викликає занепокоєння безпека людей, які перебувають у них, та складність виконання пожежно-рятувальних робіт.

Проблемою також є забезпечення міста системами протипожежного водопостачання.

Слід зазначити, що від наявності необхідної кількості та справності джерел протипожежного водопостачання залежить своєчасне оперативне реагування на пожежі та інші надзвичайні ситуації, що дає змогу уникнути людських жертв та значних матеріальних збитків.

Відсутність джерел протипожежного водопостачання у місті та на об’єктах призводить до того, що значна кількість пожеж (понад 25%) ліквідується із залученням додаткових сил та засобів. Це збільшує масштаби пожеж, час та фінансові витрати на їх ліквідацію.

З кожним роком проблемні питання, пов’язані із забезпеченням пожежної безпеки об’єктів господарювання, все більше загострюються.

Наявність комплексу зазначених проблем значною мірою зумовлена відсутністю належного нормативно-правового, фінансового, матеріально-технічного забезпечення, вирішення питань соціального, інформаційного та науково-технічного характеру.

Гострота таких проблем вимагає вжиття організаційних та інженерно-технічних заходів з боку міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Особлива увага при цьому повинна приділятися питанням нормативного і правового характеру, удосконаленню системи профілактики, створенню та зміцненню матеріально-технічної бази.

У зв’язку з тим, що проблема пожежної безпеки є складовою частиною національної безпеки, вона потребує здійснення першочергових заходів, на виконання яких розроблена ця Програма, з урахуванням пропозицій зацікавлених органів місцевого самоврядування.

 Останнє оновлення на Середа, 13 квітня 2011, 18:03
 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02