Developed by JoomVision.com
Музеї


Музей історії міста Хмельницького

Музей міста Хмельницького є культурно-освітнім та науково-дослідницьким закладом комунальної форми власності, заснованим відповідно до рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 28 березня 1996 року і є власністю територіальної громади міста. Розташований музей в колишній операційній залі «Промбудбанку». Свої двері він гостинно відкрив на День міста, у вересні 1996 року. Головним архітектором-дизайнером музею був член спілки дизайнерів України, засновник її обласного осередку, лауреат всеукраїнських конкурсів, хмельничанин Леонід Коваленко. А справжньою візиткою музею став розпис по вологій штукатурці, на якій зображено уявну дерев’яну фортецю Плоскирова, роботи відомого в Україні митця, члена Національної спілки художників

Саме ентузіазм та відданість своїй справі цих людей, а також першого директора музею, історика-краєзнавця О. Чернишова дали поштовх до утворення досить оригінального музею. Колекція музейних предметів сягає майже 3-ох тисяч одиниць. І з кожним днем вона постійно поповнюється. Характерною ознакою музею є його дивовижна камерність, «домашність». Здається, що бабуся-історія почувається у ньому дуже затишно і органічно (що далеко не завжди досягається навіть у великих музеях). Експозиція музею умовно поділяється на 10 експозиційних залів, серед них знайшлося і місце для залу мистецтв. Саме в ньому щомісяця збирається мистецька громада міста і просто шанувальники художнього мистецтва, для того, щоб оглянути роботи відомих і ще не дуже відомих художників міста. Експонати представлені в музеї на огляд різні за характером та тематикою, але їх спільно поєднує прямий чи гіпотетичний зв’язок з історією міста Хмельницького.

Зали музею розповідають про дату утворення міста, про історію його назви Плоскирів – Проскурів – Хмельницький. В експозиції музею представлено фрагменти трипільського посуду ІІІ тис. до н. е., знаряддя праці та предмети побуту мешканців Проскурова кінця ХІХ початку ХХ століття, старовинні фото, книги та документи, зброя та військове спорядження І та ІІ світових війн. Розкривають сучасне життя міста; знайомлять з його містами-побратимами.

 
 

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02