Developed by JoomVision.com
Герб і прапор
З метою відродження духовних цінностей, підняття патріотизму і національної самосвідомості мешканців міста, міська Рада народних депутатів XXI скликання від 27 вересня 1990 р. прийняла рішення відродити історичний герб м.Проскурова як герб м.Хмельницького та затвердила "Положення про герб і прапор міста Хмельницького":
Герб і прапор міста Хмельницького (Проскурова) відображають його як адміністративно-територіальну одиницю, виступають як символи місцевого самоврядування і сприймаються як правові знаки міста.

GerbГерб міста Хмельницького (Проскурова) уявляє собою гербовий щит з фігурою - три золоті (жовті) перехрещені стріли (середня - вістрям до низу, дві - під кутом 90 градусів - вістрями вгору) на синьому тлі. Обрамлення щита золоте (жовте). Форма гербового щита - іспанський закруглений щит і його варіанти. Співвідношення ширини гербового щита до його довжини 2 : 2,8. Фігура розташована посередині щита і займає (по середній стрілі) 2/3 довжини щита.

Рішенням Одинадцятої сесії міської Ради XXII скликання від 29 жовтня 1997 р. затверджений прапор міста Хмельницького. Автор проекту - В.М.Ільїнський, художник, голова обласного відділення Українського геральдичного товариства.

PraporПрапор міста Хмельницького являє собою квадратне полотнище синього кольору (кольору поля гербового щита, обрамлене золотою прямою лиштвою. Ширина лиштви - 3 см.

В центрі основного поля розміщено головний елемент міського герба (три схрещених стріли), оточений по колу 16-ма гострокутними рівновеликими трикутниками жовтого (золотого) кольору, що виступає на стилізоване зображення сонця, давнього символу Подільського краю, в центрі якого знаходиться місто Хмельницький.
Еталон прапора має розміри 100х100 см.
  

(c) Хмельницька міська рада, виконавчий комітет
(c) Офіційний сайт розроблений і супроводжується ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.khmelnytsky.com

E-mail:

rada@khmelnytsky.com

Поштова адреса:
вул. Гагаріна, 3
м. Хмельницький
29013, Україна
тел./факс: (0382) 76 45 02