УКРАЇНА



ХМЕЛЬНИЦЬКА МІСЬКА РАДА


РІШЕННЯ

третьої сесії


м. Хмельницький

від 19.06.2002 р.5


Про затвердження Комплексної

програми “Піклування” в

м. Хмельницькому на 2002-2006 роки


Розглянувши пропозиції виконкому та керуючись п.22 ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” міська Рада


ВИРІШИЛА:


  1. Затвердити Комплексну програму “Піклування” в м. Хмельницькому на 2002-2006 роки (додаток 1).

  2. Затвердити склад Координаційної ради по реалізації міської Комплексної програми “Піклування” на 2002-2006 роки (додаток 2).

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров’я праці та соціального захисту населення та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ради І.І.Федорова.



Міський голова М.К. Чекман




Додаток 1

до рішення №5 третьої сесії міської Ради від 19.06.2002 р.









Комплексна програма “Піклування”

по м. Хмельницькому

на 2002-2006 роки






В м. Хмельницькому станом на 01.01.2002 року проживають 66875 пенсіонерів, 57199 громадян міста отримують пенсію через міське управління Пенсійного фонду, 2788 чоловік отримують пенсію по лінії органів МВС України, 406 пенсіонерів – від Служби Безпеки України і 6482 чоловік – одержувачі пенсії від Міністерства Оборони України.

Серед пенсіонерів:

Довготривала криза в економіці, постійний ріст цін, інфляція, поставили ветеранів війни та праці, інвалідів та інших малозахищених верств населення в скрутне матеріальне становище, що потребує до цих людей підвищеної уваги, милосердя, надання їм всебічної допомоги.

На 1 січня 2002 року чисельність населення м. Хмельницького становила 255,0 тис. чол. За попередні роки чисельність населення зменшилась: по місту 4,5 тис. чол., по Україні 3 млн. чол.

Скорочення населення країни почалося з 1993 року й останні 7 років чисельність населення щорічно зменшувалась в середньому на 0,0008 %, що складає 403 тис. осіб. Пртягом 1991-2001 років рівень народжуваності зменшився з 12,1 до 7,8 (на 1000 населення), а рівень смертності зріс з 12,9 до 15,3.



Чисельність наявного населення по Україні

на 1 січня відповідного року


(млн. чол.).


Чисельність населення м. Хмельницького на 1 січня відповідного року (тис. чол.)




Соціально-економічна ситуація, що склалася на сучасному етапі розвитку України, кризові явища у сфері економіки і фінансів зумовлюють необхідність посилення соціального захисту дітей-інвалідів, визначення пріритетних напрямів у цій важливій роботі, одним з яких є рання соціальна реабілітація дітей-інвалідів. Чинниками, що визначили саме цей напрям соціального захисту дітей-інвалідів стали: різкий спад виробництва в першій половині десятиліття незалежності України, зростання безробіття, зниження сукупного доходу сім’ї, зменшення доступності медичних послуг, погіршення екологічних умов тощо. Ці обставини привели до спаду демографічних показників, підвищення захворюваності дітей, зростання дитячої інвалідності.

Згідно з державною статистичною звітністю дитяча інвалідність навіть на фоні зниження показників народжуваності, має стійку тенденцію до зростання, а тому настала нагальна потреба створення в місті закладу ранньої соціальної реабілітації дітей-івалідів.




Мета і завдання програми.


Міська комплексна програма “Піклування” передбачає систематичне вирішення основних питань матеріально-побутового обслуговування і соціального захисту найбільш малозахищених верств населення: ветеранів війни і праці, інвалідів, одиноких престарілих громадян, дітей-сиріт, багатодітних сімей, вдів загиблих воїнів.

На ці цілі вона об’єднує зусилля управління праці та соціального захисту населення, всіх відділів і управлінь міськвиконкому, облвійськкомату, управління внутрішніх справ та Служби Безпеки України, Пенсійного фонду, профспілок, господарських органів, трудових колективів де люди працювали чи працюють, комерційних структур, рад ветеранів, шкіл, медичних закладів, аптек, Червоного Хреста, фондів і товариств, підприємств торгівлі і громадського харчування, підприємств зв’язку та інших підприємств, незалежно від форм власності.

Програма є нормативним документом, який визначає стратегію та організаційну основу створення органами виконавчої влади правових, адміністративно-управлінських, фінансово-господарських умов для всебічного розвитку системи соціального захисту населення.

Програма відкрита для доповнення, коригування спільних ідей органів виконавчої влади, установ галузі, громадських об’єднань у справі соціального захисту відповідно до змін соціально-економічного становища у місті.

Основними критеріями ефективності розвитку соціального захисту у місті програма визначає:

  1. Відповідність пріоритетів та основних напрямків соціального захисту в місті загальнодержавній політиці.

  2. Формування чіткої системи соціальної допомоги.

  3. Забезпечення соціальної підтримки найвразливіших верств населення.

  4. Забезпечення інвалідам рівних з іншими громадянами можливостей для участі в політичній і соціальній сферах життя суспільства, умов для реалізації потенціальних можливостей.

  5. Зростання ресурсного забезпечення галузі (кадри, матеріально-технічна база, організаційно-методичне забезпечення).




Облік громадян, що потребують соціально-побутового обслуговування.


Облік громадян, що потребують соціально-побутового обслуговування ведеться органом за місцем отримання пенсії чи допомоги (управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду, облвійськкомат, управління Внутрішніх Справ та Служби Безпеки України), а також кожним трудовим колективом незалежно від форм власності, в яких люди працювали до виходу на пенсію. Обліку підлягають інваліди Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, учасники війни, вдови загиблих військовослужбовців та померлих ветеранів війни-інвалідів, інвалідів армії, загального захворювання, інвалідів від аварії на Чорнобильській АЕС, одинокі престарілі.

Управління освіти разом з школами веде облік багатодітних сімей, в яких виховується троє і більше дітей до 18-річного віку, дітей-сиріт та дітей-напівсиріт.

Медичні установи, міські служби і організації, що надають громадянам пільги та послуги, теж обліковують цих громадян, беруть їх на диспансерний облік, надають свої послуги.




Вивчення матеріально-побутових умов життя громадян, які потребують піклування.




Управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому, облвійськкомат, управління Внутрішніх Справ та Служби Безпеки України, міське управління освіти, квартальні комітети, комітети громадського самоврядування мікрорайонів Лезнево, Книжківці, Ружична, ЖЕКи, рада ветеранів війни та праці, “Спілка - Чорнобиль”, товариство Червоного Хреста, товариства інвалідів, що діють в місті, фонд “Милосердя і здоров’я”, трудові колективи, депутати міської Ради обстежують матеріально-побутові умови життя ветеранів війни, сімей загиблих воїнів, інвалідів загального захворювання, інвалідів з дитинства, інвалідів-чорнобильців, одиноких престарілих громадян, дітей-сиріт та дітей, які залишились без батьківського піклування, багатодітних і малозабезпечених сімей.

Результати обстеження оформляються актами, які подаються в управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому.

Управлінням праці та соціального захисту населення проведено обстеження житлово-побутових умов всіх інвалідів міста в кількості 15428 осіб. По результатах обстеження зроблено аналіз (див. діаграми).

Чисельність жінок-інвалідів до 55 років

і чоловіків-інвалідів до 60 років



Чисельність інвалідів

від профзахворювання і трудового каліцтва











Чисельність інвалідів

Великої Вітчизняної війни







Чисельність інвалідів

загального захворювання














Чисельність дітей-інвалідів

до 16 років





Чисельність інвалідів ЧАЕС







Практична робота по задоволенню гострих потреб непрацездатного населення.


За підсумками обстеження матеріально побутових умов життя громадян управління праці та соціального захисту населення готує узагальнюючу доповідну записку міськвиконкому про гострі потреби і запити громадян, доводить до відома керівників служб, організацій, ставить перед ними завдання, вживає заходів по задоволенню цих запитів і потреб.

У відповідності до запитів і потреб, характеру і видів допомог та послуг людям похилого віку та інвалідам, трудові колективи, міські служби, організації і установи будуть здійснювати наступні заходи.


Управління праці та соціального захисту населення.


  1. Пропагувати законодавство з питань соціального захисту населення, Закони України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про основні засади соціального захисту”, “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”, “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.


Термін: постійно.


  1. Контролювати правильність і повноту надання громадянам пільг згідно чинного законодавства.


Термін: постійно.


  1. Направляти на облМСЕК по транспорту і згідно медичних висновків забезпечувати інвалідів спеціалізованим автотранспортом, візками ручного пересування.


Термін: постійно.


  1. Забезпечувати інвалідів путівками для санаторно-курортного лікування вишукуючи при цьому різні джерела фінансування.


Термін: постійно.


  1. Організовувати надання пенсіонерам та інвалідам одноразової матеріальної допомоги з різних джерел фінансування.


Термін: постійно.


  1. Робити обстеження матеріально-побутових умов проживання людей похилого віку та інвалідів, аналізувати запити і потреби громадян, готувати листи-клопотання конкретним виконавцям для задоволення запитів і потреб людей похилого віку та інвалідів.


Термін: постійно.


  1. Створити бази даних по категоріям населення: інваліди війни, діти-сироти та такі, що залишилися без батьківського піклування, одинокі, багатодітні сім’ї.


Термін: до 30.06.2002 року.


  1. Розвивати нетрадиційні форми роботи в соціальній сфері, сприяючи створенню добровільних громадських організацій взаємодопомоги серед пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни, людей похилого віку.


Термін: постійно.


  1. Сприяти поширенню волонтерського руху.


Термін: постійно.


  1. Сприяти працевлаштуванню і навчанню інвалідів, які цього бажають, давати направлення до технікумів і училищ.


Термін: постійно.


  1. Рекомендувати підприємствам усіх форм власності передбачити у колективних договорах зобов’язання щодо соціального захисту ветеранів праці, які раніше працювали в даних трудових колективах. Зберігати за ними пільги, встановлені для працівників підприємств.

Термін: постійно.


  1. Передбачати щорічно у місцевому бюджеті щомісячну допомогу у розмірі трьох неоподаткованих мінімумів для мешканців міста, які досягли 100-літнього віку.


Термін: з 2003 року.


  1. Відкрити будинок нічного перебування громадян, які втратили зв’язок з сім’ями і не мають постійного місця проживання на 15 ліжко-місць з забезпеченням одноразового безкоштовного харчування.


Термін: 2003 рік.


  1. Розвивати форми самозабезпечення. З цією метою вести послідовну роботу по створенню і підтримці малих підприємств та артілей інвалідів, міні цехів по виробництву хліба, крупи, макаронних виробів для забезпечення потреб у продуктах харчування найбільш незахищених верств населення.


Термін: постійно.


  1. Залучати безробітних для виконання оплачуваних громадських робіт по догляду за інвалідами та ветеранами праці, надання допомоги громадянам похилого віку.


Термін: постійно.


  1. Спільно з міським фінансовим управління внести пропозиції по створенню кредитної спілки інвалідів.


Термін: 2002 рік.


  1. Відкрити для тотально сліпих дітей центр соціальної адаптації дітей-інвалідів.

Термін: 2003 рік.


  1. Створити комп’ютерний клас для навчання слабочуючих та незрячих дітей центру соціальної адаптації дітей-інвалідів.

Термін: 2003 рік.


  1. Організовувати серед населення збір речей, які раніше були у вжитку і роздавати у вигляді допомоги тим, хто цього потребує.


Термін: постійно.


  1. З метою отримання додаткових позабюджетних коштів спільно з підприємствами, організаціями, банківськими, комерційними структурами проводити роботу по отриманню гуманітарної допомоги.


Термін: постійно.


  1. Вести цілеспрямовану роботу серед релігійних конфесій міста для надання матеріальної та гуманітарної допомоги тим, хто цього потребує.


Термін: постійно.


  1. Забезпечити постійне і своєчасне інформування громадських організацій інвалідів щодо рішень міської Ради та виконавчого комітету з питань соціального захисту, активізувати роботу координаційної ради благодійних та інвалідських організацій.


Термін: постійно.


  1. Вивчати напрямки, по яких вітчизняні і міжнародні організації виділяють гранти і приймати участь у їх одержанні для виконання комплексної програми “Піклування”.


Термін: постійно.

  1. Продовжувати підтримку функціонування їдальні щоденного безкоштовного харчування для малоімущих верств міста в кількості 100 осіб для чого:



  1. Проводити засідання координаційної ради благодійних та інвалідських організацій міста.


Термін: постійно.


  1. Вести постійний контроль за виконанням “Програми соціальної підтримки та реабілітації інвалідів по зору на 2001-2003 роки”.


Термін: постійно.


  1. Сприяти та надавати посильну допомогу в функціонуванні лікувального закладу типу “Хоспіс”.


Термін: постійно.


  1. Відкрити в мікрорайонах Раково, Гречани, Лезнево, Ружична, Книжківці пункти збору та видачі гуманітарної допомоги (речей, що були у вжитку в населення) громадянам, які гостро цього потребують.


Термін: 2002 рік.


  1. Підготувати пропозиції про можливість відкриття філіалів міського комплексу соціальної реабілітації та побутового обслуговування пенсіонерів в мікрорайонах міста.


Термін: 2005 рік.


  1. Щорічно подавати пропозиції виконавчому комітету та міській Раді по наданню додаткових пільг особам, що зазнали страждань в роки лихоліть нашої держави:

    1. Надбавки до пенсії членам Проскурівського підпілля, воїнам-визволителям м. Хмельницького, політв’язням та репресованим.

    2. Надавати додаткові пільги на оплату за комунальні послуги сім’ям загиблих учасників війни в Афганістані.


  1. Вживати необхідних заходів з метою забезпечення інвалідів візками на протязі шести місяців з часу звернення інваліда за допомогою.


Термін: постійно.

  1. Щорічно забезпечувати на зимовий період членів Проскурівського підпілля картоплею та овочами.


Термін: постійно.


  1. Забезпечувати одиноких пенсіонерів та інвалідів, будинки яких не газифіковані, паливом на зиму.


Термін: постійно.


  1. Створити в місті центр ранньої медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів.


Термін: 2002-2003 роки.



Забезпечення роботоздатності Центру реабілітації дітей-інвалідів з порушенням інтелекту “Школа життя”.



  1. Відкрити Центр реабілітації дітей-інвалідів з порушенням інтелекту “Школа життя” у новому приміщенні по вул. Зарічанській, 20/2 та початок навчально-трудового процесу у реабілітаційних класах з оформленням всієї необхідної документації.


Термін: до 1.09.2002 року.


  1. Створити Наглядову Раду Центру, запросивши у її склад провідних фахівців та посадових осіб міста. Проводити засідання 1-2 рази на рік (із виступами дітей, виставками їх робіт, участю ЗМІ).


Термін: до 1.09.2002 року.


  1. Налагодити контакти із провідними фахівцями регіону в галузях психіатрії, соціальної педагогіки, фізичної реабілітації).


Термін: постійно.

  1. Проводити пошук партнерів за кордоном через мережу Інтернет та особисті контакти штату та батьків, через релігійні організації.


Термін: постійно.


  1. Регулярно фіксувати та публікувати у національних фахових журналах результати власних творчих пошуків.


Термін: постійно.

  1. Обмінюватись результатами із партнерами із інших регіонів України. Приймати участь у семінарах та тренінгах. Тісно співпрацювати із дотичними структурами виконавчої влади.


Термін: постійно.


  1. Організовувати волонтерську служби з числа старшокласників. Укладати договори з профільними навчальними закладами про проходження практики студентів на базі Центру. Проводити регулярну роботу з батьками з метою залучення їх до вирішення проблем Центру.


Термін: постійно.


  1. Приймати участь у підготовці та виконанні спільних проектів за рахунок бюджетних коштів із системою охорони здоров’я - щодо профілактики розумової відсталості, із соціальною службою для молоді – щодо організації інтегрованого дозвілля.


Термін: постійно.


  1. Встановити стабільні контакти із засобами масової інформації. Розповсюджувати прес-релізи з приводу цікавих подій у Центрі. Розробляти, друкувати та поширювати інформаційні буклети та листівки про Центр, про пільги та права бенефіціантів, про принципи урівнення прав та можливостей інвалідів.


Термін: постійно.


  1. Регулярно переглядати сайти офісів міжнародних організацій в Україні. Приймати участь у всіх запропонованих програмах та заходах. Регулярно поповнювати бібліотеку та підписку на фахову періодику.


Термін: постійно.


  1. Проводити щотижневі засідання штату Центру для обміну новими методами та інформацією про успіхи в роботі з окремими дітьми. Проводити регулярні публічні зібрання: практичні семінари, дні відкритих дверей (до Дня захисту прав дітей, Дня психічного здоров’я, Дня інвалідів, дитячих ранків тощо).


Термін: постійно.


Департамент житлово-комунального господарства.


1. Щорічно виконувати ремонтні роботи на підставі даних житлово-експлуатаційних організацій за погодженням з управлінням праці та соціального захисту населення для найбільш малозахищених верств населення: пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці, дітей-сиріт та таких, що позбавлені батьківського піклування, багатодітних сімей, вдів - на загальну суму 365 000 грн., в тому числі:



Загальна сума

2002

2003

2004

2005

2006

1

Поточний ремонт квартир

50000 грн.

8000 грн.

9000 грн.

10000 грн.

11000 грн.

12000 грн.

2

Капітальний ремонт квартир

60000 грн.

10000 грн.

11000 грн.

12000 грн.

13000 грн.

14000 грн.

3

Заміна сантехобладнання

40000 грн.

7000 грн.

7500 грн.

8000 грн.

7500 грн.

9000 грн.

4

Заміна газового обладнання квартир

90000 грн.

16000 грн.

17000 грн.

18000 грн.

19000 грн.

20000 грн.

5

Погашення боргів

125000 грн.

25000 грн.

25000 грн.

25000 грн.

25000 грн.

25000 грн.


Термін : постійно.


Центр зайнятості.


  1. Міському центру зайнятості щорічно розробляти “Програму зайнятості населення по м. Хмельницькому”.


Термін: постійно.


  1. Програмою передбачати для осіб, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці заброньовувати на протязі 5 років по 985 робочих місць на підприємствах, в організаціях міста, з них:


Термін: постійно.


Відділ субсидій.

  1. Забезпечити своєчасне призначення субсидiй згiдно з чинним законодавством.


Термін: постійно.

  1. Систематично iнформувати жителiв мiста через засоби масової iнформацiї з питань доповнень та змiн в законодавчих актах:


Термін: постійно.


  1. З метою покращення обслуговування населення:


Термін: постійно.



  1. З метою соцiального захисту найбiльш вразливих верств населення та поглиблення адресностi надання державної допомоги :



Термін: постійно.


  1. Проводити роз’яснювальну роботу щодо економного витрачання населенням енергоносiїв, заохочуючи їх зменшенням обов’язкової плати на 1% за кожнi 10% економiї у попередньому перiодi отримання субсидiї згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України N822 вiд 14.05.99р.


Термін: постійно.


  1. З метою вирiшення проблеми зменшення черг, спрощення оформлення документiв вирiшити технiчнi питання , що дозволять використовувати інформацiю про доходи пенсiонерiв та iнвалiдiв вiд Пенсiйного фонду.


Термін: І півріччя 2002 року.

Відділ культури.


  1. Всебічно охоплювати соціально незахищених громадян міста багатоваріантними культурно-мистецькими заходами та навчанням на пільгових умовах.


Термін: постійно.


  1. Проводити пільгове обслуговування дітей-сиріт, інвалідів, дітей позбавлених батьківського піклування,дітей багатодітних та малозабезпечених сімей, одиноких непрацездатних громадян похилого віку.


Термін: постійно.


  1. Організовувати змістовне дозвілля і відпочинок, профілактику бездоглядності, задоволення потреб малозабезпечених громадян у самовизначенні та творчій самореалізації.


Термін: постійно.

  1. Створювати належні умови для вибору вихованцями, учнями, слухачами видів творчої діяльності відповідно до їх інтересів та запитів батьків або осіб, які їх замінюють:


Термін: постійно.

  1. Надавати пільгову плату за навчання в школах естетичного виховання, студіях та гуртках, а саме:

звільнити від плати на 100%

- дітей-інвалідів, які отримують державну допомогу;

- дітей, які мають статус потерпілих від аварії на ЧАЕС;

- дітей з сімей воїнів-інтернаціоналістів - інвалідів 1,2,3 груп,

військовослужбовців дійсної служби, які загинули при виконанні

службових обов"язків або стали інвалідами 1 чи 2 групи;

- круглих сиріт вихованців шкіл-інтернатів, дитячих будинків, дітей які

перебувають на патронаті або знаходяться під опікою;

- дітей, матері яких нагороджені орденом "Мати-героїня";

- дітей одиноких матерів.

звільнити від плати на 50%

Термін: постійно.

  1. З метою вдосконалення системи проведення заходів дозвілля для соціально не захищених громадян організовувати:

6.1. Загальноміські культурно-мистецькі благодійні заходи до державних, народних, релігійних свят, свят міста, вулиці, родини, а також до Міжнародного дня інваліда;Міжнародного дня боротьби з бідністю; Міжнародного дня осіб похилого віку; Міжнародного дня прав жінок і миру;

Міжнародного дня сім"ї, Дня "Білої тростини";Дня захисту дітей;Дня захисника Вітчизни, тощо.

6.2. Фестивалі "Повір у себе"," Покуття", "Роде наш красний";

6.3. Огляди-конкурси сімейних ансамблів, аматорських колективів організацій УТОГ, УТОС, , ветеранів ,молодих інвалідів та інш.

6.4 Виставки народних ремесел, майстрів народної творчості та ужиткового мистецтва.

Термін: постійно.


  1. Згідно щорічно затвердженого графіку, проводити шефські культурно-мистецькі програми в будинку малютки, інтернатах, комплексні соціальної реабілітації і побутового обслуговування одиноких пенсіонерів, шпиталі ветеранів.


Термін: постійно.

  1. Здійснювати благодійні виїздні концертні програми для ветеранських організацій області.


Термін: постійно.


  1. Проводити благодійний кіносеанс для пенсіонерів та ветеранів Великої Вітчизняної війни.


Термін: щоп’ятниці.


  1. Здійснювати пільгове відвідування атракціонів великих форм для дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей.


Термін: згідно окремого графіка.

  1. Під час гастрольних виступів в місті цирків, луна-парків та інш. видовищних закладів організовувати пільгове обслуговування дітей-сиріт та інвалідів.


Термін: постійно.


  1. Здійснювати пільгове обслуговування дітей-сиріт, інвалідів, ветеранів Великої Вітчизняної війни в масових дитячих бібліотеках міста.


Термін: постійно.


  1. Надавати методичну та організаційну допомогу бібліотеці УТОС по обслуговуванню читачів з вадами зору.


Термін: постійно.


  1. Організовувати акції-конкурси "Книга року","О,мово, моя, душа голосна України" з читачами-дітьми з малозабезпечених сімей.


Термін: постійно.


  1. Здійснювати пільгове обслуговування малозабезпечених верств населення музеєм історії міста та його філії-музеєм "Проскурівського Підпілля".


Термін: постійно.


  1. Проводити роботу по якісному кадровому забезпеченню закладів культури і мистецтва, створення інформаційно-методичної бази відділу культури, сценаріів програм та заходів.


Термін: постійно.

  1. Здійснювати методичну допомогу клубам УТОС, УТОГ, ветеранським організаціям та іншим клубним формуванням.


Термін: постійно.


Управління «Хмельницькелектроавтотранс».


1. Проводити пільгове перевезення в громадському транспорті (тролейбусі, автобусі) пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни та праці, студентів у 2002-2006 роках, передбачивши в бюджеті міста такі витрати:


№ п/п

Види перевезень та витрат

Витрати (тис. грн.)

2002 р.

(проект)

2003 р.

(прогн.)

2004 р.

(прогн.)

2005 р.

(прогн.)

2006 р.

(прогн.)

1.

Витрати від надання пільг на безплатний проїзд пенсіонерів, ветеранів війни та праці, інвалідів.

6018,432

6770,736

6770,736

7523,040

7523,040

2.

Витрати за виконану транспортну роботу по перевезенню пасажирів, які користуються пільгами та првами на безплатний проїзд автобусами на міських маршрутах.

807,78

823,94

823,94

840,42

840,42

3.

Витрати від надання пільг для проїзду в міському пасажирському транспорті батькам дітей-інвалідів.

36,230

40,759

40,759

45,288

45,288

4.

Витрати від надання пільг для проїзду в міському пасажирському транспорті багатодітним сім’ям, в яких виховується п’ятеро і більше дітей.

18,204

20,664

20,664

22,632

22,632

5.

Витрати від надання пільг для прозду в міському пасажирському транспорті студентам (І-ІV рівнів акредитації) з малозахищених категорій (напівсироти, з малозабезпечених, багадодітних сімей).

40,182

44,526

44,526

49,956

49,956


РАЗОМ:

6920,828

7700,625

7700,625

8481,336

8481,336


Термін: постійно.



Управління охорони здоров’я.


  1. Щорічно проводити комплексний диспансерний огляд інвалідів війни, учасників бойових дій, одиноких престарілих, учасників трудового фронту, осіб, прирівнених за пільгами.


Термін: постійно.


  1. Сплановувати та забезпечувати (сумісно із стаціонарами госпіталю для інвалідів війни, міської лікарні, денними стаціонарами поліклінік) оздоровлення літніх осіб (згідно потреб визначених при комплексних оглядах).


Термін: щорічно.


  1. Ширше застосовувати лікування в умовах стаціонару на дому.


Термін: постійно.


  1. Протягом року залучати медичних працівників Червоного Хреста до нагляду та надання медичної допомоги одиноким престарілим людям.


  1. Створити реабілітаційні відділення в поліклініках міста для людей похилого віку з відповідною програмою з метою зміцнення та збереження їх здоров’я.


Термін: 2003 рік.


  1. Забезпечити по можливості пільгове лікування інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників війни, учасників бойових дій, одиноких престарілих, вдів, інвалідів І та ІІ групи в межах дозволеного переліку лікарських засобів (з 50% знижкою, безкоштовно).


Термін: постійно.


  1. Забезпечувати пільгову категорію хворих безкоштовним зубопротезуванням та наданням безоплатної стоматологічної допомоги.


Термін: постійно.


  1. Забезпечити безкоштовно дитячим харчуванням дітей перших двох років життя з малозабезпечених сімей (відповідно постанови Кабінету Міністрів України № 66 від 1996 року).


Термін: постійно.


  1. Першочергово забезпечувати дітей з малозабезпечених сімей лікувально-оздоровчими путівками в санаторні заклади.


Термін: постійно.


  1. Проводити 2 разову диспансеризацію дітей з малозабезпечених сімей.


Термін: постійно.



Управління освіти.



  1. Забезпечити реалізацію дітьми з обмеженими фізичними та психічними можливостями їх конституційних прав на освіту. З цією метою:

    1. Систематично проводити облік дітей з обмеженими та психічними можливостями в мікрорайонах середніх та дошкільних закладах міста.


Термін: 2002-2005 роки.


    1. Створити шкільний та міський банки даних з проблеми дитячої інвалідності.


Термін: 2002-2003 роки.


    1. Забезпечити навчання та реабілітацію дітей з обмеженими можливостями в дошкільних, загальноосвітніх закладах міста, шляхом організації навчання на дому.


Термін: постійно.


    1. Забезпечити своєчасне та якісне медико-педагогічне обстеження дітей та підлітків з вадами психофізичного розвитку.


Термін: постійно.


  1. Переглянути межу спеціальних загальноосвітніх та дошкільних закладів міста з метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей з вадами психофізичного розвитку. З цією метою:

    1. Забезпечити рівноправність компенсуючих груп та їх кількісний ріст для дітей дошкільного віку з вадами психофізичного розвитку.


Термін: 2002-2003 роки.


    1. Сформувати мережу начально-реабілітаційних центрів для дітей з обмеженими психофізичними можливостями для дітей шкільного віку.


Термін: 2002-2003 роки.


  1. Передбачити заходи щодо зміцнення навчально-матеріальної бази тих закладів освіти, в яких навчаються і виховуються діти-інваліди. Для цього:

    1. Передбачити кошти на проведення ремонту та зміцнення навчально-матеріальної бази допоміжної школи.


Термін: 2002 рік.


    1. Передбачити в штатах закладів освіти посади психологів, соціологів, реабілітаційних педагогів.


Термін: 2002-2003 роки.


    1. Передбачити в бюджеті 2002 року кошти на підтримку проекту Всеукраїнського фонду “Відродження” в ЗОШ № 8, школі-комплексі для слабочуючих дітей, д/з № 8 та № 30.


Термін: 2002 рік.


  1. Забезпечити наукове та методичне супроводження діяльності навчально-виховних закладів, у яких навчаються діти-інваліди. Для чого:


    1. Забезпечити проведення курсів, семінарів для вчителів шкіл, які працюють з дітьми з особливими потребами.


Термін: постійно.


    1. Провести семінар психологів. Психологічні аспекти соціалізації дітей-інвалідів.


Термін: 2002 рік.


    1. Забезпечити спеціальні навчальні заклади, загальноосвітні школи програмами для організації індивідуального навчання дітей з особливими потребами.

Термін: 2002-2005 роки.


    1. Створити в дошкільних, загальноосвітніх і спеціальних закладах консультативні пункти для батьків щодо корекційно-відновлювальної роботи з дітьми-інвалідами.


Термін: 2002 рік.


    1. Провести науково-практичну конференцію з питань соціальної освіти.


Термін: 2003 рік.


    1. Провести роботу щодо виявлення розвитку та підтримки обдарованих дітей з особливими фізичними можливостями.


Термін: постійно.


    1. У спеціальних навчально-виховних закладах обладнати кабінети з професійної орієнтації та психологічної підтримки дітей та підлітків з обмеженими психофізичними можливостями.


Термін: 2002-2004 роки.


    1. Забезпечувати психологічне супроводження процесу освіти дітей-інвалідів у загальноосвітніх, дошкільних та спеціальних закладах.


Термін: постійно.


    1. З метою одержання якісної освіти дітьми-інвалідами направляти їх на навчання у спеціальні групи Хмельницького представництва відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна” за спеціальностями: “Фізична реабілітація”, “Соціальна робота”, “Психологія”, “Правознавство”.


Термін: постійно.


  1. Передбачити заходи щодо надання адресної допомоги дітям-сиротам, дітям, що знаходяться під опікою, дітям, які виховуються в багатодітних сім’ях. З цією метою:


    1. Створити шкільний та міський банк даних з проблем соціального захисту даних категорій дітей.

Термін: 2002 рік.


    1. Передбачити в бюджеті освіти кошти на безкоштовне харчування учнів 1-4 класів з малозабезпечених верств населення.


Термін: постійно.


    1. Систематично забезпечувати дітей безкоштовними квитками на відвідування театру, кінотеатрів та музеїв міста.


Термін: постійно.

    1. Надавати цільову грошову допомогу дітям-сиротам, дітям, які знаходяться під опікою під час закінчення ними школи.


Термін: постійно.


    1. Першочергово забезпечувати дітей, соціально незахищених верств населення безкоштовними путівками під час літнього оздоровлення.


Термін: постійно.


Управління у справах сім’ї та молоді.


  1. Надавати правову, психологічну, педагогічну допомогу малозабезпеченим, багатодітним сім’ям з питань виховання дітей, соціального захисту, оздоровлення сімейного мікроклімату.


Термін: постійно.


  1. Систематично проводити семінари, дискусії, круглі столи з питань планування сім’ї та виховання дітей в багатодітних сім’ях, дітей-сиріт.


Термін: постійно.


  1. Систематично надавати гуманітарну допомогу малозабезпеченим, багатодітним сім’ям у вигляді речей та продуктів харчування.


Термін: постійно.


  1. Через жіночі громадські організації та засоби масової інформації активізувати просвітницьку роботу з роз’яснення прав та обов’язків багатодітної сім’ї на державну підтримку в питанні соціального забезпечення, охорони здоров’я, освіти.

Термін: постійно.


  1. Впроваджувати програму “Сім’я без насильства” через діяльність “Родинного дому”.

Термін: постійно.


Управління промисловості та розвитку споживчого ринку.


  1. Надавати послуги лазні учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни з 50% знижкою вартості квитка.


Термін: постійно.


  1. Забезпечувати позачергове торгівельне обслуговування інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни.


Термін: постійно.


  1. Сприяти забезпеченню продуктами харчування їдальні для малозабезпечених верств населення міського комплексу соціальної реабілітації та побутового обслуговування пенсіонерів.


Термін: постійно.


  1. Постійно мати в наявності в магазинах для пільгового обслуговування продовольчі товари першої необхідності.


Термін: постійно.


  1. Розширити торговельну мережу для обслуговування хворих на цукровий діабет, щорічно відкривати два відділи при магазинах.


Термін: 2002 рік.


Фінансове забезпечення виконання програми “Піклування”.


Для виконання комплексної програми “Піклування” спрямовувати кошти джерелами фінансування яких будуть: державний бюджет, місцевий бюджет, кошти організацій, підприємств, установ, комерційних структур, окремих громадян.


Керівництво, контроль, звітність по реалізації комплексної програми “Піклування”.


Керівництво і контроль за виконанням комплексної програми “Піклування” покладається на управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому.

Всі організації-виконавці щорічно до 1 січня подають письмову інформацію в управління праці та соціального захисту населення про проведену протягом року роботу над програмою “Піклування”.

Про хід виконання програми, про досягнення окремими колективами успіхів у цій справі, про недоліки періодично заслуховувати на засіданнях міськвиконкому, матеріали висвітлювати в місцевих засобах масової інформації, нарадах керівників.



Секретар Ради М.Й.Василишин

Додаток 2

до рішення №5 третьої сесії

міської Ради від 19.06.2002 р.



Склад

Координаційної ради по реалізації міської комплексної програми “Піклування” на 2002-2006 роки.



  1. Федоров

Іван Іванович

  • заступник міського голови, начальник управління праці та соціального захисту населення, голова ради.


  1. Лісовий

Володимир Гаврилович

  • перший заступник начальника управління праці та соціального захисту населення, заступник голови ради.


  1. Погорілець

Людмила Олександрівна

  • головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення, відповідальний секретар ради.


Члени ради:



  1. Аніськов

Сергій Миколайович

  • начальник управління у справах сім’ї та молоді.



  1. Базилевич

Євген Миколайович

  • заступник начальника управління охорони здоров’я.


  1. Дацун

Ольга Петрівна


  • завідувач відділом субсидій.


  1. Денисова

Ганна Василівна

  • заступник начальника управління “Хмельницькелектроавтотранс”.


  1. Кривий

Анатолій Степанович

  • заступник директора департаменту житлово-комунального господарства.


  1. Кукурудза

Іван Леонідович


  • директор центру зайнятості.


  1. Марценюк

Євгенія Григорівна



  • заступник начальника управління праці та соціального захисту населення.


  1. Пундик

Алла Казимирівна


  • завідувач відділом культури.


  1. Савчишин

Сергій Никифорович


  • заступник начальника управління освіти.


  1. Старчеус

Ольга Павлівна

  • голова міського товариства Червоного Хреста (за згодою).


  1. Томусяк

Любов Станіславівна

  • начальник міського управління Пенсійного фонду.


  1. Телішева

Лідія Іванівна


  • заступник начальника фінансового управління.


  1. Цюзік

Олександр Дмитрович

  • начальник міського комплексу соціальної реабілітації та побутового обслуговування пенсіонерів.


  1. Чорноногов

Віталій Петрович

  • голова міської ради організації ветеранів (за згодою).








Секретар Ради М.Й.Василишин