Додаток

до рішення 16 сесії міської ради

від 30.01.2008 р. №4

 

Програма

патріотичного виховання, формування здорового способу життя, розвитку духовності дітей та молоді міста Хмельницького на 2008-2012 р.р.

 

Актуальність проблеми

            Однією з ознак цивілізованої країни є рівень розвитку духовності її громадян, зміст і характер моральних цінностей та ідеалів населення, рівень патріотизму. Розбудова незалежної, демократичної, соціальної, правової держави потребує активізації зусиль органів виконавчої влади, громадських і релігійних організацій, спрямованих на розвиток духовності, виховання патріотизму та поваги до історичної спадщини українського народу, утвердження в суспільній свідомості загальнолюдських моральних цінностей.

Питання щодо надання молоді культурно-освітніх, спортивно-оздоровчих, соціальних, психологічних послуг вирішуються через систему роботи управління у справах сім’ї та молоді, управління освіти, управління культури та туризму, служби у справах неповнолітніх, комітету з фізичної культури та спорту, закладів та установ, що їм підпорядковані.

 У місті Хмельницькому, за даними перепису, проживає 78 тис. молодих людей віком від 14 до 35 років, що складає 30,6 % від загальної кількості мешканців міста; функціонують 15 вищих навчальних закладів І–IV рівнів акредитації (5 державної, 4 комунальної та 6 недержавної форми власності), в яких навчаються 30969 студентів; 9 професійно-технічних навчальних закладів, де здобувають професійну освіту 3785 молодих людей.

Протягом трьох років 87% молодих людей  по закінченню вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів міста  працевлаштовуються за спеціальністю, а 13% молодих людей не працюють  за отриманою спеціальністю.

У  44 загальноосвітніх навчальних закладах навчається 29048 учнів міста; у 43 дошкільних навчальних закладах  виховується 8541 дитина. Функціонує  5 позашкільних навчальних закладів. За останні три роки всі випускники з базовою середньою освітою продовжували навчання в школах, професійно-технічних навчальних закладах та вузах міста, області, України.  Щорічно до 62% випускників з повною середньою освітою  продовжують навчання у вищих навчальних закладах.

У місті  Хмельницькому 7 шкіл естетичного виховання, а саме: 3 дитячих музичних школи,  2 дитячих школи мистецтв, дитяча художня школа, школа іконопису «Нікош», в яких навчаються 3075 учнів;  три дитячих колективи носять звання  “Зразковий” та два -  “Народний”; діють 53 учнівські творчі колективи (музичні, образотворчі, хореографічні та театральні), в яких навчається біля 700 учнів; функціонує три заклади  клубного типу (міський будинок культури, центр національного виховання учнівської молоді, клуб “Книжківці”),  в яких діють 42 клубних формування, 7 народних колективів, де займаються 832 учасника.

У місті діють 14  спортивних шкіл та 38 спортклубів різних форм власності, в яких займається 15941 молода людина. У дитячо-юнацьких спортивних школах  займається 8836 дітей, що становить лише 30 відсотків від загальної кількості дітей.   Двадцятьма  трьома різнопрофільними клубами за місцем проживання  охоплено  2500  дітей та підлітків, що становить 11 відсотків від загальної кількості. Це свідчить про послаблення напрацьованої роками практики організації роботи за місцем проживання, недостатнє впровадження нових  форм роботи.

У місті функціонує молодіжний центр праці, метою якого є вирішення проблем та питань працевлаштування молоді. За 2007 рік через молодіжний центр праці працевлаштовано 222 молоді людини, з них на постійну роботу – 142 чоловіка,   13  - на тимчасову роботу і 69  - отримали перше робоче місце.

Разом з тим, соціально-економічні негаразди в країні певною мірою позначаються на розвитку особистості, формуванні її моральних цінностей та почутті гордості за власну Батьківщину. Залишається болючим питання працевлаштування та  зайнятості молоді. В міському центрі зайнятості перебуває на обліку 482 молоді людини, з них  4 -  віком від 14 до 18 років, 110 -   віком  від 18 до 22 років та 368 чоловік - віком від 22 до 35 років.  Протягом  2007 року на обліку перебувало 1004 чоловіки з вищою освітою; 386 - з повною середньою освітою, 7 - з базовою середньою освітою, 1208 -  з професійно-технічною освітою.

Наявність безробіття впливає на рівень злочинності серед молоді.  Злочинність неповнолітніх та молоді дедалі більше набуває корисливого характеру. За  2007 рік скоєно 73 злочини неповнолітніми, на обліку кримінальної міліції перебуває 496 неповнолітніх. Рівень злочинності та правопорушень серед молоді зріс, порівняно з початком 90-х років у півтора рази.

Зменшується інтерес молоді до літератури, мистецтва, культурної спадщини. За 2007 рік тільки 19,5%  молодих людей віком до 35 років відвідали міські бібліотеки.

Недоброякісні зразки вітчизняної та іноземної масової культури, нічні клуби, ігрові автомати та інші клуби розважального характеру негативно впливають на духовне становлення молодого покоління.

На сьогоднішній день залишається недостатнім рівень охопленості молоді різними формами позашкільного навчання та виховання. Порівняно з початком 90-х років скоротилася кількість молоді, що займається фізичною культурою і спортом. Потребує оновлення  матеріально-технічна база навчальних закладів, спортивних шкіл, клубів за місцем проживання. Недостатня соціальна реклама для залучення молоді масовим спортом. У мікрорайонах міста ще недостатня кількість спортивних майданчиків,  нескоординована тісна співпраця між навчальними та спортивними закладами.

Тому сьогодні особливо актуальним є питання  виховання  національно-свідомого,  духовно-багатого  та фізично-здорового молодого покоління.

Викликає стурбованість стан здоров’я дітей та підлітків. За даними управління охорони здоров’я упродовж останніх років у місті зберігається тенденція  погіршення їх стану здоров’я. Під диспансерним спостереженням лікувально-профілактичних закладів  перебуває 20190 дітей віком до 14 років, 7213 -  віком від 15 до 22 років та  18594 - віком від 22 до 35 років. Загрозливого поширення серед молоді набули такі соціально небезпечні хвороби: туберкульоз, СНІД, наркоманія, хвороби, що передаються статевим шляхом. Починаючи з 90-х років набуває загрозливого характеру динаміка росту ВІЛ-інфікованої та наркозалежної молоді в місті

Актуальною залишається проблема соціального розшарування суспільства, нівелювання сімейних цінностей. Турбує проблема збільшення кількості неповних сімей, соціальних сиріт, що призводить до зростання рівня підліткової агресії.

 За результатами соціологічного опитування молоді, яким було охоплено 500 респондентів віком від 14 до 35 років,  визначено, що рівень роботи є недостатнім і малоефективним з наступних напрямків:

 -  охоплення дітей та молоді спортивними секціями, гуртками, позашкільними спортивними заходами (34%);

- зайнятість дітей та молоді в позаурочний час через відсутність умов для організованого відпочинку (32%);

-  відсутність стійкої морально-етичної норми поведінки (44%);

- зниження інтересу юнаків та дівчат до книги, мистецтва, духовної спадщини, культури взагалі (22%).

Проблеми бездуховності, недостатнього рівня виховання, соціальної невизначеності молоді, наявності  насильства та злочинності свідчать про необхідність координації зусиль органів виконавчої влади, громадських, релігійних організацій з питань виховання та розробки і прийняття міської Програми патріотичного виховання, формування здорового способу життя, розвитку духовності дітей та молоді. 

 

Мета Програми

            Метою Програми є створення відповідних умов щодо піднесення рівня національно-патріотичного, духовного розвитку молоді, формування всебічно розвиненої, високоосвіченої, соціально активної особистості, виховання патріотизму, високої загальнолюдської  культури та моралі.

 

Основні напрямки виконання Програми

            Діяльність органів виконавчої влади, громадських і релігійних організацій, навчальних, культурно-просвітницьких закладів щодо духовного розвитку молоді, формування всебічно розвиненої, високоосвіченої, соціально-активної особистості, виховання патріотизму, високої загальнолюдської культури та моралі повинна бути зосереджена на таких напрямках:

Громадянське виховання – формування в учнівської та студентської молоді громадянської позиції, поваги до традицій, звичаїв, культурної спадщини України.

– Родинно-сімейне виховання – підвищення ролі сім’ї, родини в  житті кожної молодої  людини.

Формування морально-етичних та духовних цінностей - формування в молодих людей духовних цінностей українського народу.

Національне виховання – формування та утвердження світоглядних засад патріотизму і державотворення.

Військово-патріотичне виховання – підвищення рівня інформованості учнівської та студентської молоді про героїчне минуле українського народу, Подільського краю, міста, в якому ми живемо, виховання шанобливого ставлення до ветеранів Великої вітчизняної війни.

 Художньо-естетичне виховання – виховання у молодого покоління любові до прекрасного, до мови свого народу, бережливого ставлення до  історико-культурної спадщини українського народу.

Екологічне виховання - підвищення рівня екологічної свідомості молоді.

Превентивне та правове виховання – профілактика правопорушень та соціальна реабілітація молоді в суспільстві.

Формування здорового способу життя – формування навичок здорового способу життя, зміцнення та збереження здоров’я молодих жителів міста.

 

Реалізація  напрямків здійснюється через:

-  створення матеріально-технічної бази позашкільних закладів та установ міста;

-  збільшення видатків на зміцнення культурно-просвітніх центрів, гуртків та студій;

- координацію зусиль виконавчих органів місцевого самоврядування, які здійснюють виховні, інформаційні, освітні та оздоровчі функції;

-         активізацію роботи відділів та управлінь органів місцевого самоврядування, громадських організацій, закладів освіти і культури;

-         пропаганду кращих здобутків українського суспільства, виховання почуття національної гордості;

-         створення військово-патріотичних об’єднань, клубів та гуртків за інтересами, молодіжних і дитячих центрів творчості, навчальних та фізкультурно-спортивних закладів і підтримки їх роботи;

-   проведення фестивалів та конкурсів з метою відродження національних свят та обрядів,

      популяризації притаманних українському народові сімейних цінностей;

-    забезпечення організаційних умов впровадження цільових програм здорового способу

     життя;

- створення культурно-просвітницьких, виховних теле - і радіопрограм для сім’ї, дітей та молоді з метою посилення науково-методичного та інформаційного забезпечення розвитку духовності і моральності громадян, використання можливостей місцевих засобів інформації у пропаганді національних, загальнолюдських, духовних та моральних цінностей;

-          широке залучення дитячих, молодіжних і громадських організацій до соціального становлення дітей та молоді, розвитку духовності та зміцнення моральних засад, виховання трудової моралі, належну підтримку молодіжного центру праці;

- розробку та реалізацію комплексу заходів щодо запобігання девіантної поведінки, асоціальних проявів, профілактики правопорушень серед молоді.

 

Очікувані результати

            В результаті виконання Програми очікується:

-          створення умов для реалізації творчого потенціалу молодого населення міста, спрямування його на духовний, моральний, фізичний розвиток та самовдосконалення особистості;

-          формування у дітей та молоді здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства;        

-          зростання рівня культури міжнаціональних відносин громадян, поліпшення роботи з вивчення та засвоєння духовних надбань національної і світової культури;

-          збільшення кількості молодих громадян міста, охоплених різними видами творчої, культурно-освітньої, військово-патріотичної та фізкультурно-масової роботи;

-          підвищення рівня вихованості молодого населення міста, його готовності до праці та військової служби, який визначається шляхом:

-          зниження рівня правопорушень та злочинів, скоєних неповнолітніми та молодими людьми;  вживання наркотиків та тютюнопаління, захворюваності молоді та школярів, бездоглядності та сирітства;

-         підвищення активності молоді в суспільно-громадському житті міста;  культури поведінки; рівня стабільності молодих сімей.

 

Координація та контроль за ходом  виконання Програми

            Координацію діяльності молодіжних громадських організацій, управлінь та відділів Хмельницької міської ради, пов’язаної з виконанням Програми, здійснює координаційна рада з питань патріотичного виховання, формування здорового способу життя, розвитку духовності дітей та молоді м. Хмельницького, яка щороку готує та подає в департамент економіки узагальнену інформацію про стан її виконання. Департамент економіки здійснює узагальнення звітів відповідальних виконавців про поточне та остаточне виконання Програми, проводить аналіз вказаних звітів та включає його результати до щорічного звіту про виконання програми соціально-економічного розвитку міста.

 

Фінансове забезпечення Програми

            Фінансування Програми здійснюється за рахунок міського бюджету в межах асигнувань із залученням спонсорських та благодійних коштів.

 

 

Секретар міської ради                                                                                             В. Лесков


Заходи

щодо реалізації Програми патріотичного виховання, формування здорового способу життя,

 розвитку духовності дітей та молоді м. Хмельницького на 2008 -2012 роки

з/п

Зміст заходів

Термін виконання

Джерела фінансування

Прогнозований обсяг фінансових ресурсів для виконання завдань

(тис. грн.)

Виконавці

2008   рік

2009

рік

2010

рік

2011

рік

2012

рік

І. Громадянське виховання

1

Здійснювати заходи, спрямовані на формування у дітей, учнівської та студентської молоді поваги до Конституції України та символів держави. Для чого:

-         забезпечити вивчення в навчальних закладах Конституції України, символів держави під час викладання уроків історії, основ правознавства та в позакласній роботі;

-         оформити в дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах куточки державної символіки;

-         забезпечити використання державної символіки під час проведення свят, урочистостей, відзначення пам’ятних дат в навчальних закладах;

-         оформити  в шкільних бібліотеках постійно діючі тематичні виставки з питань вивчення Конституції України та символів держави;

-         проводити архівно-пошукову роботу з історії конституційних традицій українського народу та державних символів в рамках Малої академії наук

 

 

 

 

Постійно

 

 

 

 

Протягом року

 

 

Постійно

 

 

 

Протягом року

 

 

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління освіти ,

управління у справах сім’ї та молоді.

2

Активізувати рух учнівської та студентської молоді за збереження і примноження традицій Українського народу “Моя земля – земля моїх батьків”

Постійно

Міський бюджет

2,5

2,5

2,5

2,5

2,5

Управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

3

Висвітлювати в засобах масової інформації міста історію та культуру рідного краю, традиції та сучасні надбання українського народу із залученням учнівської та студентської молоді. Для чого:

-         запропонувати представникам молодіжних громадських організацій розробити тематичні програми щодо висвітлення історії культури рідного краю;

-         організувати конкурс молодіжних  аматорських документальних  фільмів з історії та культури рідного краю

Постійно

 

 

 

 

2008-2009 р.р.

 

 

 

2008-2009 р.р.

Міський бюджет

3,0

3,0

 

 

 

 

Управління у справах сім’ї та молоді,

 

 

управління культури та туризму,

управління освіти

4

Редакції газети «Проскурів» практикувати публікації дитячих та молодіжних творів (проза, поезія) про звичаї, традиції, обряди українського народу

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління у справах сім’ї та молоді

5

Виховувати серед учнівської та студентської молоді культуру міжетнічних відносин. Для чого:

-         створювати умови для здобуття якісної освіти, вивчення рідної мови, історії та традиції свого народу для дітей національних меншин, що проживають у місті Хмельницькому;

-         проводити до Дня рідної мови міський фольклорний фестиваль для дітей різних етнічних груп;

-         залучати учнівську та студентську молодь до загальноміських заходів, що проводяться національними товариствами,

-         проводити  фольклорний фестиваль “Подільський рій” за участю колективів національно-культурних товариств міста;

 

 

 

Постійно

 

 

 

 

Щороку

 

 

Постійно

 

 

1 раз в два роки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Міський бюджет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50,0

Управління освіти, управління культури та туризму,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

управління культури та туризму

6

Забезпечити створення необхідних передумов для формування в учнівської та студентської молоді основ полікультурності, відкритості та толерантного ставлення до культури, мистецьких традицій, вірувань інших народів. Для чого:

-         продовжити розвиток прямих зв’язків загальноосвітніх закладів міста з навчальними закладами поріднених міст:

СЗОШ №1 – м.Модесто (США);

НВО №5 – м. Крамфорст (Швеція);

Гімназія №1 – м.Сілістра (Болгарія);

ЗОШ №20 – м.Чеханове (Польща);

Гімназія №2 – м.Бор (Сербія), м. Бельц (Молдова);

СЗОШ№ 12 – м.Іваново (Росія);

НВК №10 – м.Шауляй (Литва);.

-         організувати науково-експериментальну дослідницьку роботу щодо створення моделі школи толерантності на базі гімназії №2 під керівництвом Міністерства освіти та науки  України, Академії педагогічних наук України (згідно окремого плану);

-         видрукувати та розповсюдити в навчальних закладах міста методичний посібник «Від громадянина України до громадянина світу», створеного за результатами науково-дослідницької експериментальної роботи з проблем громадянського виховання учнівської молоді гімназії №2;

-         забезпечити вироблення ефективної програми співробітництва гімназії №2 в рамках Міжнародної організації ЮНЕСКО;

-         забезпечити співпрацю учнівського  та педагогічного колективу СЗОШ №1 з Корпусом Миру;

-         проводити в навчальних закладах міста заходи до Дня Європи

 

 

 

 

 

 

Постійно

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

з 01.09.2008 р.

 

 

 

 

 

 

з 01.09.2008 р.

 

 

 

 

 

 

 

Протягом року

 

 

Постійно

 

 

Щорічно

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління освіти

 

 

 

 

Товариство “Просвіта”

 

 

 

 

Управління освіти

 

 

 

 

 

 

Управління освіти

 

 

 

 

 

 

 

Управління освіти

 

 

Управління освіти

 

 

Управління освіти

 

7

Створити на базі палацу творчості дітей та юнацтва дитячу журналістську студію

з 2008 року

Міський бюджет

5,0

5,0

5,0

5,0

5,0

Управління освіти

ІІ. Родинно-сімейне виховання

1

Збільшити кількість сімей, яким будуть надаватися конфіденційні безкоштовні психологічні, юридичні консультації з питань профілактики кризових явищ, виховання дітей, збереження репродуктивного здоров’я, налагодження сімейних стосунків, виховання культури поведінки в сім’ї, запобігання подолання стресів і конфліктних ситуацій в сім’ї

Постійно

 

 

 

 

 

 

 

Управління у справах сім’ї та молоді

2

Забезпечити роботу шкільних психолого-педагогічних консультпунктів для дітей та батьків з питань профілактики кризових явищ, виховання дітей, збереження репродуктивного здоров’я, налагодження сімейних стосунків, виховання культури поведінки в сім’ї

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління освіти

3

Проводити бесіди та класні години в навчальних закладах міста щодо дотримання Міжнародної Конвенції з питань захисту прав дитини

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління освіти

4

Розробити та провести в навчальних закладах міста лекції для батьків з питань запобігання конфліктних ситуацій, попередження жорстокості та насилля в сім’ї

2008 рік

 

 

 

 

 

 

Управління освіти

5

Проводити тиждень Жінки, Тиждень батька, свята Матері “І буде син і буде мати, і будуть люди на землі”

Щорічно

Міський бюджет

18,0

18,0

18,0

18,0

18,0

Управління у справах сім’ї та молоді,

управління освіти

6

Запровадити Тиждень батька, з метою підняття ролі батька в сім’ї

Щорічно

 

 

 

 

 

 

Управління у справах сім’ї та молоді

7

Зберігати встановлені пільги щодо оплати навчання в державних дитячих школах естетичного виховання для дітей з багатодітних, малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів, дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління у справах сім’ї та молоді,

управління освіти

8

Забезпечити проведення культурно-мистецьких акцій: “Вечірка для закоханих” (до Дня святого Валентина), “Великдень”, “Здорова сім’я-здорова держава” (до Дня сім’ї), “Ти молодий, і цей день для тебе” (до Дня молоді України)

Протягом року

Міський бюджет

6,2

6,2

6,2

6,2

6,2

Управління у справах сім’ї та молоді

9

Запровадити проведення мистецької акції “Світ очима дитини” (до Дня захисту дітей)

 

Залучені кошти

3,0

3,0

3,0

3,0

3,0

Управління у справах сім’ї та молоді

ІІІ. Формування морально-етичних та духовних цінностей

1

Провести цикл семінарів та нарад для педагогічних працівників навчальних закладів з питань нормативно – правового забезпечення вивчення в загальноосвітніх навчальних закладах предметів морально-духовного спрямування

Протягом 2008 р.

 

 

 

 

 

 

Управління у справах сім’ї та молоді

2

Запровадити вивчення в 5-тих класах загальноосвітніх навчальних закладів предмет “Етика”

Вересень

2008 року

Міський бюджет

10,0

 

 

 

 

Управління освіти

3

Ввести за рахунок варіативної частини навчальних планів курс за вибором “Християнська етика”

Щорічно

Міський бюджет

5,0

5,0

5,0

5,0

5,0

Управління освіти

4

Організувати волонтерську допомогу міському комплексу соціальної реабілітації та побутового обслуговування пенсіонерів учнівськими волонтерськими загонами “Милосердя”

Постійно

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління освіти

5

Практикувати в навчальних закладах тематичні класні години з питань виховання морально-етичних засад поведінки молодої людини

Щомісячно

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління освіти

ІV. Національне виховання

1

З метою виховання у молоді національної свідомості, передбачити конкретні заходи, що прищеплюють любов до рідної землі, нації, мови, звичаїв, історії, культури українського народу:

-         низку тематичних зустрічей з відомими на Поділлі та в Україні людьми;

-         мистецькі заходи під назвою “Краю милішого в світі нема!”;

-         науково-практичну конференцію на тему: “Ніхто з нас нації не зробить, якщо ми самі не захочемо нацією стати”;

-         цикл бесід з молодими вчителями “Вільна національна школа – для виховання вільної, свідомої, сильної нації”

Постійно

Міський бюджет

 

 

 

 

 

2,0

 

 

2,0

 

 

 

 

5,0

 

 

 

 

 

 

 

 

2,0

 

 

2,0

 

 

 

 

5,0

 

 

 

 

 

 

 

 

2,0

 

 

2,0

 

 

 

 

5,0

 

 

 

 

 

 

 

 

2,0

 

 

2,0

 

 

 

 

5,0

 

 

 

 

 

 

 

 

2,0

 

 

2,0

 

 

 

 

5,0

 

 

 

 

 

 

 

 

Ууправління у справах сім’ї та молоді,

управління освіти,

 

 

 

 

товариство “Просвіта”,

управління культури та туризму

2

Проводити фестиваль військово-патріотичної пісні “Червона калина”

1 раз в два роки

Міський бюджет

20,0

 

20.0

 

20,0

Управління культури та туризму

3

До Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій проводити заходи “Не зітреться у пам’яті нашій тих жахливих часів гіркота”

Постійно

Міський бюджет

0,5

0,5

0,5

0,5

0.5

Товариство “Просвіта”,

управління освіти,

управління культури

та туризму,

управління у справах сім’ї та молоді.

4

Активізувати участь учнівської та студентської молоді в програмі міського Товариства “Просвіта” “Невідома Україна”, що проводиться в Народному Домі “Просвіта”

з 2008 року

 

 

 

 

 

 

Товариство “Просвіта”,

управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

5

Підготувати до друку збірку робіт членів Малої Академії наук на тему: “Український національний виховний ідеал в минулому та сьогодні”

Постійно

 

 

 

 

 

 

Товариство “Просвіта”,

управління освіти

6

Створити систему моніторингу функціонування української мови в різних сферах суспільного життя.

Постійно

Міський бюджет

0,7

0,7

0,7

0,7

0,7

Товариство “Просвіта”,

управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

7

Продовжити ведення циклу програм “Свою Україну любіть” в засобах масової інформації

Постійно

 

 

 

 

 

 

Товариство “Просвіта”,

управління освіти

8

Підготувати та випустити Народний календар – система історично-зумовлених дат, подій, спостережень за навколишньою дійсністю, народних свят, інших урочистостей, які у певній послідовності відзначаються протягом року

з 2008 року

Міський бюджет

10,0

10,0

10,0

10,0

10,0

Товариство “Просвіта”,

управління освіти, управління культури та туризму.

9

Розширити мережу гуртків декоративно-прикладного мистецтва в Палаці творчості дітей та юнацтва.

з 2008 року

Міський бюджет

15,0

15,0

15,0

15,0

15,0

Управління освіти

10

Щорічно проводити дитячо-юнацький фестиваль «Пісня над Бугом» на базі Палацу творчості дітей та юнацтва.

з 2008 року

Міський бюджет

2,0

2,0

2,0

2,0

2,0

Управління освіти

11

Щорічно проводити міський фестиваль фольклорних колективів “Перлини душі народної” на базі Палацу творчості дітей та юнацтва

з 2008 року

Міський бюджет

1,0

1,0

1,0

1,0

1,0

Управління освіти

V. Військово-патріотичне виховання

1

Вивчати і пропагувати кращий досвід військово-патріотичного виховання допризовної молоді, організації та проведення у навчальних закладах пошукової та краєзнавчої роботи

Постійно

Міський бюджет

2,0

 

 

3,0

2,0

 

 

3,0

2,0

 

 

3,0

2,0

 

 

3,0

2,0

 

 

3,0

Управління освіти,

 

 

управління у справах сім’ї та молоді

2

Активізувати в навчальних закладах створення та діяльність музеїв бойової слави, роботу пошукових загонів, груп

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління освіти

3

Організувати постійний догляд та впорядкування за меморіальними комплексами, могилами загиблих воїнів

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

4

Проводити екскурсії допризовної молоді у військові частини Хмельницького гарнізону з показом військової техніки та ознайомлення з життям військовослужбовців

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

5

Організовувати святкові проводи молоді до Збройних Сил України

Постійно

Міський бюджет

3,0

3,0

3,0

3,0

3,0

Управління у справах сім’ї та молоді,

об’єднаний міський військовий комісаріат

6

Проводити тиждень допризовника, приурочений Дню Захисника Вітчизни.

Практикувати завершення вивчення курсу “Захисник Вітчизни” проведенням загальноміського свята “Козацький гарт”

Постійно

Міський бюджет

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

Управління освіти

7

Проводити комплекс заходів приурочених визначним датам в історії українського народу

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

8

Проводити зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни та ветеранами локальних війн

Щороку

Міський

бюджет

1,5

1,.5

1,5

1,5

1,5

Управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

9

Проводити оборонно-масову роботу та заняття з учнівською молоддю на базі тиру Хмельницького міського комітету товариства сприяння оборони України (ТСОУ)

Щороку

Міський

бюджет

З6,6

36,6

36,6

36,6

36,6

Управління освіти

VІ. Художньо-естетичне виховання

1

Збільшити кількість охоплених  серед учнівської та студентської молоді для проведення новорічних конкурсів, фестивалів, виставок художньої творчості, а саме:

-         фестиваль родинних колективів “Благослови, мати!”;

-         фестиваль патріотичної пісні “Україно, любий край!”;

-         заходи до Дня Святого Миколая, Новорічних та Різдвяних свят;

-         фестиваль фольклорних та хорових колективів;

-         конкурс читців, приурочений Шевченківським дням;

-         мистецькі фестивалі писанкарства та образотворчого мистецтва “Весна Поділля”;

-         фестиваль образотворчого мистецтва “Подільський пролісок”;

-         пісенний фестиваль “Пісня над Бугом”;

-         літературні конкурси учнівської творчості

 

 

 

 

 

Щорічно

 

Жовтень

 

Листопад

 

Грудень, січень

 

Лютий

 

Березень

 

 

Квітень

 

Травень

Протягом року

Міський бюджет

 

 

 

 

 

5,0

 

 

 

20,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0,5

 

 

 

 

 

5,0

 

 

 

20,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0,5

 

 

 

 

 

5,0

 

 

 

20,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0,5

 

 

 

 

 

5,0

 

 

 

20,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0,5

 

 

 

 

 

5,0

 

 

 

20,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0,5

 

 

 

 

 

Управління у справах сім’ї та молоді,

управління культури та туризму,

товариство «Просвіта»,

управління освіти

 

 

 

 

 

 

Управління у справах сім’ї та молоді

2

Забезпечити перегляд тематичних, документальних  фільмів, які висвітлюють славне історичне минуле Подільського краю

Протягом року

 

 

 

 

 

 

Управління освіти

3

Проводити в навчальних закладах міста до Дня української писемності та мови екскурсії до бібліотек міста “Чарівний дивосвіт поруч”, зустрічі з письменниками Хмельниччини в навчальних закладах та Народному Домі “Просвіта” “Байдужість не зросте у тих серцях, де квітне слово”, конкурс на кращий літературний твір “Як парость виноградної лози, плекайте мову”, конкурс читців “Калиново, барвінково рідна мова пломенить…”, інформаційні уроки “Історія української мови – історія нашого народу”

Листопад

 

 

 

 

 

 

Управління освіти

4

Запровадити постійно-діючі рубрики в газетах та місцевому телебаченні : “Розмаїття засобів мовного етикету”, “Етика поведінки в молодіжному середовищі”

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління у справах сім’ї та молоді

5

Проводити міський фестиваль дітей-інвалідів «Повіримо у себе» з метою залучення дитячих та юнацьких організацій до активної соціальної діяльності, підтримки молодіжної ініціативи щодо залучення дітей з фізичними та розумовими вадами до активного життя, надання їм більш широких можливостей для виявлення своїх здібностей та створення повноцінного входження в суспільство

Щорічно

Міський бюджет

2,0

2,0

2,0

2,0

2,0

Управління у справах сім’ї та молоді,

управління культури та туризму, управління освіти

6

Організовувати виставки декоративно - ужиткового мистецтва до святкування Дня міста

Постійно

Міський бюджет

5,0

5,0

5,0

5,0

5,0

Управління культури та туризму

7

Популяризувати  творчість майстрів народного мистецтва шляхом організації їх персональних виставок та видання каталогів і буклетів

Постійно

Міський бюджет

8,0

8,0

8,0

8,0

8,0

Управління культури та туризму,

управління у справах сім’ї та молоді

8

Поширювати та впроваджувати кращий досвід самобутніх митців міста, що займаються виготовленням виробів з кераміки, глини, шкіри, різної техніки вишивки. Створити в навчальних закладах «Світлиці» з предметами стародавнього побуту

Постійно

Міський бюджет

2,0

 

1,2

2,0

 

1,2

2,0

 

1,2

2,0

 

1,2

2,0

 

1,2

Управління культури та туризму,

управління у справах сім’ї та молоді

9

Посилити виховну роботу серед молоді та підлітків, з метою запобігання негативним процесам у духовній сфері нашого суспільства налагодити роботу з організації дозвілля хмельничан у парках культури та відпочинку.

Проводити молодіжні фестивалі, рок-фестивалі та інші мистецькі заходи.

Проводити  фестиваль обдарованих дітей “Сузір’я перлин” - до Міжнародного дня захисту дітей

 

 

 

Постійно

 

 

 

 

Щорічно

Міський бюджет

 

 

 

3,0

 

 

 

 

8,0

 

 

 

3,0

 

 

 

 

8,0

 

 

 

3,0

 

 

 

 

8,0

 

 

 

3,0

 

 

 

 

8,0

 

 

 

3,0

 

 

 

 

8,0

Управління у справах сім’ї та молоді,

 

 

 

 

 

управління культури та туризму

10

Відкрити на базі палацу творчості дітей та юнацтва музично-естрадний театр-студію

з 2009 року

Міський бюджет

 

18,0

18,0

18,0

18,0

Управління освіти

11

Створити на базі палацу творчості дітей та юнацтва для школярів міста вокально-інструментальний ансамбль

з 2010 року

Міський бюджет

 

 

12,0

12,0

12,0

Управління освіти

12

Створити на базі палацу творчості дітей та юнацтва дитячу студію “Шоу-балет”

з 2009 року

Міський бюджет

 

3,6

3,6

3,6

3,6

Управління освіти

13

Щорічно проводити міський дитячий фестиваль народного танцю “Хмельницька веснянка”

з 2008 року

Міський бюджет

5,0

5,0

5,0

5,0

5,0

Управління освіти

14

Провести міжнародний фестиваль сучасної класичної музики “Модерн-стиль”

Травень 2008 р.

 

 

 

 

 

 

Управління культури та туризму

VIІ. Екологічне виховання

1

Провести науково-практичну конференцію “Екологічна освіта і виховання: здобутки та перспективи”

2008 рік

 

 

 

 

 

 

Відділ з питань екології та природокористування

2

Готувати і видавати спеціальні буклети, листівки, календарі та інші видання, які б інформували населення про основні екологічні проблеми

Постійно

Міський бюджет

1,7

1,7

1.7

1,7

1,7

Відділ з питань екології та природокористування,

управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

3

Організувати на базі Будинку природи постійно діючі та пересувні виставки, фотостенди, екоплакати, екологічні відеотеки, проведення тематичних лекцій, екскурсій та інших заходів екологічної пропаганди

Постійно

 

 

 

 

 

 

Відділ з питань екології та природокористування,

управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

4

В кожному навчальному закладі проводити семінари – тренінги “Екологічна етика” за участю представників Спілки психологів та психотерапевтів міста

Один раз в півріччя

 

 

 

 

 

 

Управління у справах сім’ї та молоді

5

Залучати більшу кількість учнівської та студентської молоді до участі у проведенні фестивалю екологічної творчості “Свіжий вітер”

Щорічно

Міський бюджет

0,5

 

5,0

0,5

 

5,0

0,5

 

5,0

0,5

 

5,0

0,5

 

5,0

Відділ з питань екології та природокористування,

управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

6

Проводити конкурс малюнку на асфальті “Довкілля третього тисячоліття”

Щорічно

Міський бюджет

0,3

0,3

0,3

0,3

0,3

Управління у справах сім’ї та молоді, управління освіти

7

Організовувати екологічні акції “Дбаємо про все живе”, “Затишок”, “Дахи для птахів”, “Ми відповідаємо за тих, кого приручили”

Щорічно

Міський бюджет

0,5

0,5

0,5

0,5

0,5

Відділ з питань екології та природокористування,

управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

8

Проводити виставку дитячих поробок “Осінній вернісаж”

Щорічно

Міський бюджет

3,0

3,0

3,0

3,0

3,0

Управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

9

Брати участь у благоустрої та озелененні міста

Щорічно

 

 

 

 

 

 

Відділ з питань екології та природокористування,

управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

10

Створити умови для роботи профільних класів природничого циклу в НВК №4

2009 р.

Міський бюджет

 

10,0

 

 

 

Управління освіти

11

Створити умови щодо проведення дослідницько-пошукової роботи в навчальних закладах міста

Постійно

Міський бюджет

4,0

4,0

4,0

4,0

4,0

Управління освіти

12

Проводити виставку художніх робіт учнів і викладачів шкіл естетичного виховання “Торкнись краси природи серцем”

Щорічно,

червень місяць

Міський бюджет

3,0

3,0

3,0

3,0

3,0

Управління культури та туризму

VIIІ. Превентивне та правове виховання

1

Здійснювати заходи щодо профілактики дитячої бездоглядності та правопорушень, правової і психологічної підтримки дітей і молоді, які потрапили  у складні соціальні умови

Постійно

 

 

 

 

 

 

Служба у справах неповнолітніх,

управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

2

Продовжувати проведення міських олімпіад, конкурсів з правових знань серед учнівської молоді

Щорічно

Міський бюджет

0,7

0,7

0,7

0,7

0,7

Управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

3

В газеті Хмельницької міської ради “Проскурів” надавати інформацію щодо запобігання протиправній поведінці, наркоманії, алкоголізму, захворюваності на ВІЛ/СНІД та хвороби, що передаються статевим шляхом

Щоквартально

 

 

 

 

 

 

Управління охорони здоров’я,

управління у справах сім’ї та молоді,

управління освіти

4

Розгорнути широку правову пропаганду, спрямовану на підвищення правової культури неповнолітніх та молоді, засвоєння поведінки в екстремальних ситуаціях, формування у них уявлення про правоохоронні органи як інститут, який стоїть на захисті прав і свобод громадян через проведення працівниками правоохоронних органів з дітьми та молоддю зустрічей, тематичних вечорів, уроків, круглих столів

Постійно

 

 

 

 

 

 

Міський відділ УМВС України,

управління у справах сім’ї та молоді,

управління освіти

5

Проводити рейди по контролю за діяльністю відео прокатних пунктів, торгівельної мережі, що займаються продажем та прокатом відеокасет, роботи ігрових автоматів з метою вдосконалення нормативно-правових актів щодо розповсюдження і демонстрування кіно- і відеопродукції (у тому числі музичних кліпів), які містять елементи порнографії, еротики, насилля та жорстокості.

Постійно

 

 

 

 

 

 

Міський відділ УМВС України,

управління у справах сім’ї та молоді,

управління торгівлі

6

Створити банк даних  і постійно супроводжувати функціонально неспроможні сім’ї (в яких батьки хворі на алкоголізм, наркоманію, недієздатні, з асоціальною поведінкою тощо) з метою виявлення дітей, які перебувають в особливо складних економічних і морально-психологічних умовах. Залучати до роботи з учнями та студентами студентську молодь юридичних ВНЗ

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління у справах сім’ї та молоді,

служба у справах неповнолітніх,

управління охорони здоров’я

7

Пропонувати впровадження у вищих навчальних закладах міста досвід відділу політико-правової роботи при Студентській раді ХУУП

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління у справах сім’ї та молоді

8

Забезпечити роботу шкільних координаційних рад з правового виховання

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління освіти

9

Практикувати розширення мережі суспільно-правових профільних 10-11 класів  в загальноосвітніх навчальних закладах міста

Постійно

Міський бюджет

10,0

10,0

10,0

10,0

10,0

Управління освіти

10

Забезпечити роботу правових клубів при закладах культури: “Закон і порядок” - центр національного виховання учнівської молоді;

“Юність і Закон” - міський будинок культури;

“Право, Закон. Мораль” - централізована бібліотечна система

 

Міський бюджет

3.0

3.0

3,0

3.0

3,0

Управління культури та туризму

ІХ. Формування здорового способу життя

1

Забезпечити виконання заходів міської Програми «Розвиток фізичної культури та спорту в Хмельницькому на 2007-2011 рр.» ,  сприяти вихованню в учнівської та студентської молоді свідомого ставлення до свого здоров’я як найвищої соціальної цінності

Постійно

Міський бюджет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комітет з фізичної культури  та спорту,

управління охорони здоров’я,

управління освіти,

управління у справах сім’ї та молоді

2

Продовжувати роботу щодо організації та проведення щорічної учнівської Спартакіади з різних видів спорту

Постійно

Міський бюджет

5,0

5,0

5,0

5,0

5,0

Управління освіти

3

Забезпечити участь учнівської молоді в міських, обласних та Всеукраїнських спортивних та туристичних змаганнях

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління освіти

4

Розробити цикл бесід для учнів загальноосвітніх навчальних закладів щодо профілактики шкідливих звичок: тютюнопаління, вживання алкоголю, наркоманії

Щорічно

Міський бюджет

1,0

1,0

1,0

1,0

1,0

Управління у справах сім’ї та молоді,

управління освіти

5

Забезпечити припинення торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями неповнолітнім, а також заборонити торгівлю тютюновими виробами та алкогольними напоями поблизу навчальних закладів, спортивних споруд та під час проведення масових фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління торгівлі

6.

Забезпечити проведення конкурсів серед дітей, учнівської та студентської молоді на кращий зразок інформаційно-просвітницького матеріалу анти тютюнового  та алкогольного спрямування та  пропагування переваг здорового способу життя. (листівки, плакати, літературні твори)

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління освіти, управління у справах сім’ї та молоді

7.

Забезпечити індивідуально-профілактичну роботу з учнівською молоддю, які курять цигарки та розпивають спирті напої.  Налагодити дієву взаємодію “школа-сім’я” щодо профілактики шкідливих звичок

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління охорони здоров’я,

Клініка Дружня до молоді”,

управління освіти, управління у справах сім’ї та молоді

8.

Забезпечити заборону розміщення реклами алкогольних та тютюнових виробів на території міста

Постійно

 

 

 

 

 

 

Управління охорони здоров’я,

управління торгівлі, управління архітектури та містобудування, інспекція по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста

9.

Активізувати роботу туристських пішохідних, велосипедних, лижних маршрутів за містом та по області

Починаючи з 2008 року

Міський бюджет

4,0

4,0

4,0

4,0

4,0

Управління освіти,

комітет з фізичної культури та спорту,

управління у справах сім’ї та молоді

10.

Організувати роботу  дворових ігрових майданчиків. Проводити спортивні рухливі ігри, пізнавальні конкурси та естафети з метою залучення дітей та підлітків до змістовного дозвілля

Постійно

Міський бюджет

5,0

5,0

5,0

5,0

5,0

Управління у справах сім’ї та молоді

11.

 Проводити соціальну рекламу масового спорту з метою залучення широких верств населення до регулярних фізкультурно-оздоровчих занять

Постійно

Міський бюджет

6,0

6,0

6.0

6,0

6,0

Комітет з фізичного виховання і спорту.

12.

Розширити мережу туристсько-краєзнавчих гуртків та клубів в навчально-виховних закладах міста

Постійно

Міський бюджет

17,0

17,0

17,0

17,0

17,0

Управління освіти

13.

Забезпечити загальноосвітні та позашкільні заклади міста туристським спорядженням

з 2008 року

Міський бюджет

120,0

120,0

120,0

120,0

120,0

Управління освіти

14.

Щорічно проводити туристсько-краєзнавчі походи та змагання.

з 2008 року

Міський бюджет

5,0

5,0

5,0

5,0

5,0

Управління освіти

15.

Забезпечити оновлення навчально-матеріальної бази з фізичної культури та спорту в загальноосвітніх навчальних закладах міста

з 2008 року

Міський бюджет

80,0

80,0

80,0

80,0

80,0

Управління освіти

16.

Щорічно проводити ремонт спортивних майданчиків, залів та спортивних споруд в загальноосвітніх навчальних закладах міста

з 2008 року

Міський бюджет

150,0

150,0

150,0

150,0

150,0

Управління освіти

17

Створити спортивно-реабілітаційні центри для дітей з особливими потребами на базі басейнів НВК №7, СЗОШ №29 та НВК №10

з 2008 року

Міський бюджет

119,0

29,0

29,0

29,0

29,0

Управління освіти

18.

Щорічно оновлювати матеріально-спортивну базу міського центру фізичного виховання учнівської молоді

з 2008 року

Міський бюджет

120,0

120,0

120,0

120,0

120,0

Управління освіти

19.

Забезпечити участь школярів міста в міських, обласних та Всеукраїнських спортивних змаганнях та конкурсах

з 2008 року

Міський бюджет

250,0

250,0

250,0

250,0

250,0

Управління освіти

20.

Щорічно оновлювати матеріально-спортивну базу дитячо-юнацького спортивно-технічного клубу

з 2008 року

Міський бюджет

50,0

50,0

50,0

50,0

50,0

Управління освіти

 

Всього: коштів з міського бюджету

 

 

1230,9

1092,5

1161,5

1091,5

1161,5

 

 

Всього: з міського бюджету

 

 

5737,9 (тис. грн.)

 

 

Всього: залучені кошти

 

 

3,0

3,0

3,0

3,0

3,0

 

 

Всього: залучені кошти

 

 

15,0  (тис. грн.)

 

 

Всього: по роках

 

 

1233,9

1095,5

1164,5

1094,5

1164,5

 

 

Всього:  на фінансування Програми

 

 

5752,9 (тис. грн.)

 

 

Заступник міського голови                                                                                              В.Байдич

 

Начальник управління у справах сім’ї та молоді                                                          Л.Кисіль